Альфа-амілаза

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

ФЕРМЕНТИ (ЕНЗИМИ)
Останнє оновлення 25.10.2018

Альфа-амілаза

59.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 14:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: • Діагностика панкреатиту і спостереження за його перебігом (як гострого, так і хронічного) • Діагностика кист або псевдокист підшлункової залози • Діагностика інших гастроінтестинальних патологій • Діагностика паротиту (свинки).

Додаткова інформація: Aмілаза - одна зі складових соку підшлункової залози, секретується в клітинах ацинуса підшлункової залози, при попаданні в дванадцятипалу кишку бере участь у перетравлюванні крохмалю. Хоча амілаза і є чутливим аналізом по відношенню до патології підшлункової залози, вона неспецифічна, оскільки секреція амілази відбувається ще в слинних залозах. Високі значення амілази: • Пошкодження клітин ацинуса підшлункової залози (панкреатит) • Обструкція протоки підшлункової залози (пухлина підшлункової залози, камінь в загальному жовчному протоці). Перераховані вище хвороби сприяють попаданню ензиму у внутрішню лімфатичну систему підшлункової залози і перитонеальну порожнину. Через судини, абсорбуючі лімфу, амілаза потрапляє в загальний кровообіг. Ненормально високий вміст амілази виникає протягом 12 годин від початку захворювання. Оскільки амілаза виводиться з організму через нирки дуже швидко (кліренс за 2 години), то вміст амілази нормалізується протягом 48-72 годин після ліквідації причини обструкції. При персистуючому панкреатиті, закритті протоки або псевдокисті (підтікання через протоку) значення амілази залишаються високими протягом тривалого часу. Наприклад, при перфорації шлунка, коли шлунковий вміст потрапляє в перитонеальний простір, амілаза за допомогою перитонеальних кровоносних судин потрапляє в кровообіг, внаслідок чого її вміст у сироватці крові підвищується. При пенетрації виразки в підшлункову залозу також виникає підвищення вмісту амілази в крові. • Запалення слинної залози, наприклад, паротит (свинка). • Ектопічна вагітність, діабетичний кетоацидоз і деякі пухлини. Зміст амілази може бути невисоким внаслідок малої кількості клітин, здатних виробляти цей ензим, наприклад, при хронічному панкреатиті, коли пошкоджена велика частина клітин підшлункової залози і при масивному геморагічному некрозі.

 

а-Амілаза

Одиниця вимірювання: U/l

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ0100< 220
ЧОЛОВІЧИЙ0100< 220
 
 

Статьи:

Епідситуація з дифтерії та правця в Україні та можливі тенденції її розвитку

diabet-gulyaetОстаннім часом в Україні загострилась проблема інфекційної захворюваності, у тому числі інфекцій, що керуються засобами специфічної вакцинопрофілактики. Аналіз основних показників напруженості епідпроцесу дифтерії та правця (вакцинація проти яких проводиться в основному одними і тими ж комплексними вакцинами) за останні 10 років виявив загрозливі тенденції.

Детальніше...
 

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...