Аспартатамінотрансфераза (АСТ, AST, ASAT)

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

ФЕРМЕНТИ (ЕНЗИМИ)
Останнє оновлення 25.10.2018

Аспартатамінотрансфераза (АСТ, AST, ASAT)

59.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 14:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: Діагностика гепатоцелюлярних захворювань.

Додаткова інформація: ASAT - ензим, який в дуже високих концентраціях можна виявити в тканинах з інтенсивним метаболізмом - наприклад серцевий м'яз, печінкові клітини, також у невеликій кількості в нирках, підшлунковій залозі та еритроцитах. В результаті наступного за пошкодженням клітин лізису, вивільнена ASAT надходить у кров і її вміст у сироватці крові збільшується, будучи в прямій залежності від кількості пошкоджених клітин. Зміст ASAT сироватки крові починає збільшуватися приблизно через 8 годин після пошкодження клітин, досягаючи вищої точки через 24-36 годин і нормалізується через 3-7 днів. Якщо пошкодження клітин хронічне, то значення ASAT може бути постійно підвищеним. Інтерпретація результату: • Гострий гепатит - активність ASAT може бути підвищена до 20 разів порівняно з референтним значенням • Гостра екстрагепатична обструкція (наприклад, камені в жовчному міхурі) - швидке збільшення активності ASAT до 10 разів, яке швидко нормалізується після усунення перешкоди відтоку жовчі • При цирозі печінки активність ASAT в крові залежить від обширності пошкодження • Гострий інфаркт міокарда • Прогресуюча м'язова дистрофія і дерматоміозит.

 

Аспартат-амінотрансфераза ( AST, SGOT)

Одиниця вимірювання: U/l

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ0.3<73
ЖІНОЧИЙ.31<60
ЖІНОЧИЙ11538-40
ЖІНОЧИЙ15100<31
ЧОЛОВІЧИЙ0.3<73
ЧОЛОВІЧИЙ.31<60
ЧОЛОВІЧИЙ11538-40
ЧОЛОВІЧИЙ15100<37
 
 

Статьи:

Епідситуація з дифтерії та правця в Україні та можливі тенденції її розвитку

diabet-gulyaetОстаннім часом в Україні загострилась проблема інфекційної захворюваності, у тому числі інфекцій, що керуються засобами специфічної вакцинопрофілактики. Аналіз основних показників напруженості епідпроцесу дифтерії та правця (вакцинація проти яких проводиться в основному одними і тими ж комплексними вакцинами) за останні 10 років виявив загрозливі тенденції.

Детальніше...
 

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...