Гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ, GGT)

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

ФЕРМЕНТИ (ЕНЗИМИ)
Останнє оновлення 03.09.2018

Гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ, GGT)

59.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 14:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: GGT є чутливим аналізом у визначенні захворювань гепатобіліарної системи. Підвищена, в основному, у людей, які страждають захворюваннями печінки, незалежно від походження хвороби. Унаслідок малої специфічності клінічне використання обмежене.

Додаткова інформація: Гамма-глутамілтрансферази - це пептидаза, яка каталізує гідролітичні розщеплення пептидів на амінокислоти або маленькі пептиди. Міститься в цитоплазмі клітин, транспортуючи амінокислоти і пептиди через клітинну мембрану в клітину. Гамма-глутамілтрансфераза переважно міститься в епітелії проксимальних канальців нирок, менше - в печінці, підшлунковій залозі, кишечнику. Хоча в нирковій тканині зміст GGT найбільший, надходження GGT в сироватку крові, в основному, відбувається з гепатобіліарної системи. Високі значення GGT: • Обструкція жовчних шляхів (підвищення GGT швидше і більше, ніж у лужної фосфатази і білірубіну) • Пухлини і метастази печінки • Гострий і хронічний панкреатит, пухлини підшлункової залози (особливо при гепатобіліарній обструкції) • При інфекційних гепатитах GGT є хорошим індикатором поліпшення, оскільки з усіх печінкових ензимів нормалізується повільніше всих • Хронічний алкоголізм • Невелике підвищення активності GGT може бути при ураженні нирок і в післяопераційний період • Лікарські препарати: антиконвульсанти, антидепресанти.

 

γ-Глутамілтрансфераза (ГГТ, Gamma glutamyl transferase, GGT)

Одиниця вимірювання: U/l

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ01009 - 39
ЧОЛОВІЧИЙ010011 - 61
 
 

Статьи:

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...
 

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...