Гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ, GGT)

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

ФЕРМЕНТИ (ЕНЗИМИ)
Останнє оновлення 25.10.2018

Гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ, GGT)

59.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 14:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: GGT є чутливим аналізом у визначенні захворювань гепатобіліарної системи. Підвищена, в основному, у людей, які страждають захворюваннями печінки, незалежно від походження хвороби. Унаслідок малої специфічності клінічне використання обмежене.

Додаткова інформація: Гамма-глутамілтрансферази - це пептидаза, яка каталізує гідролітичні розщеплення пептидів на амінокислоти або маленькі пептиди. Міститься в цитоплазмі клітин, транспортуючи амінокислоти і пептиди через клітинну мембрану в клітину. Гамма-глутамілтрансфераза переважно міститься в епітелії проксимальних канальців нирок, менше - в печінці, підшлунковій залозі, кишечнику. Хоча в нирковій тканині зміст GGT найбільший, надходження GGT в сироватку крові, в основному, відбувається з гепатобіліарної системи. Високі значення GGT: • Обструкція жовчних шляхів (підвищення GGT швидше і більше, ніж у лужної фосфатази і білірубіну) • Пухлини і метастази печінки • Гострий і хронічний панкреатит, пухлини підшлункової залози (особливо при гепатобіліарній обструкції) • При інфекційних гепатитах GGT є хорошим індикатором поліпшення, оскільки з усіх печінкових ензимів нормалізується повільніше всих • Хронічний алкоголізм • Невелике підвищення активності GGT може бути при ураженні нирок і в післяопераційний період • Лікарські препарати: антиконвульсанти, антидепресанти.

 

γ-Глутамілтрансфераза (ГГТ, Gamma glutamyl transferase, GGT)

Одиниця вимірювання: U/l

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ01009 - 39
ЧОЛОВІЧИЙ010011 - 61
 
 

Статьи:

Епідситуація з дифтерії та правця в Україні та можливі тенденції її розвитку

diabet-gulyaetОстаннім часом в Україні загострилась проблема інфекційної захворюваності, у тому числі інфекцій, що керуються засобами специфічної вакцинопрофілактики. Аналіз основних показників напруженості епідпроцесу дифтерії та правця (вакцинація проти яких проводиться в основному одними і тими ж комплексними вакцинами) за останні 10 років виявив загрозливі тенденції.

Детальніше...
 

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...