Лужна фосфтаза (ЛФ, Alkaline phosphatase, ALP)

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

ФЕРМЕНТИ (ЕНЗИМИ)
Останнє оновлення 25.10.2018

Лужна фосфтаза (ЛФ, Alkaline phosphatase, ALP)

59.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 14:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: • Діагностика захворювань печінки • Оцінка обміну речовин у кістках.

Додаткова інформація: ALP в самих високих концентраціях знаходиться в печінці, епітелії жовчних шляхів і в кістковій тканині. У печінці ALP міститься в клітинах Купфера, які оточують систему збору жовчі. Ензим екскретується до складу жовчі. Найбільшим позапечінковим джерелом ALP є кісткова тканина. При інтерпретації результатів потрібно враховувати, що зміст ALP в сироватці крові збільшений як при рості кісток (в дитячому віці, при акромегалії), так і при загоєнні переломів. Лужним або алкальним цей ензим називається тому, що його максимальна активність досягається в лужному (pH 9-10) середовищі. Високі значення ALP: • Як екстра-, так і інтрагепатичні затримки жовчі. Найпростіше розрізнити підвищення активності ALP по гепатобіліарній причині від причини, що полягає в кістковій патології, за допомогою визначення GGT - у першому випадку GGT буде підвищена, у другому ні • Пухлини, гепатотоксичні лікарські препарати і гепатит • Хронічний алкоголізм і алкогольний цироз. Зазвичай супроводжуються підвищенням ASAT, GGT і білірубіну • Патологічні кісткові процеси: остеобластні метастази в кістках (при злоякісних пухлинах грудей і передміхурової залози), хвороба Педжета (часто зустрічається ізольований підйом ALP), ревматоїдний артрит і остеомаляція • Зміст ALP може бути підвищеним у вагітних, оскільки також виробляється плацентою.

 

Лужна фосфатаза (ЛФ, Alkaline Phosphatase)

Одиниця вимірювання: U/l

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ015<644
ЖІНОЧИЙ1517<483
ЖІНОЧИЙ1710080 - 306
ЧОЛОВІЧИЙ015<644
ЧОЛОВІЧИЙ1517<483
ЧОЛОВІЧИЙ1710064 - 306
 
 

Статьи:

Епідситуація з дифтерії та правця в Україні та можливі тенденції її розвитку

diabet-gulyaetОстаннім часом в Україні загострилась проблема інфекційної захворюваності, у тому числі інфекцій, що керуються засобами специфічної вакцинопрофілактики. Аналіз основних показників напруженості епідпроцесу дифтерії та правця (вакцинація проти яких проводиться в основному одними і тими ж комплексними вакцинами) за останні 10 років виявив загрозливі тенденції.

Детальніше...
 

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...