Мозковий натрійуретичний пептид (Brain natriuretic peptide, BNP)

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

Ви тутГоловна>ЛАБОРАТОРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ>БІОХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ КРОВІ>БІЛКИ (ПРОТЕЇНИ) КРОВІ>Мозковий натрійуретичний пептид (Brain natriuretic peptide, BNP)
БІЛКИ (ПРОТЕЇНИ) КРОВІ
Останнє оновлення 25.10.2018

Мозковий натрійуретичний пептид (Brain natriuretic peptide, BNP)

615.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Кров(EDTA);

Примітки: Натще.

Строк виконання: 14:00/18:00 наступного дня

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: • Діагностика серцевої недостатності і оцінка ступеня її тяжкості; • Виключення можливої серцевої недостатності у пацієнта з порушенням дихання; • Оцінка прогнозу у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю і гострим коронарним синдромом. Маркер BNP більш інформативний у виявленні дисфункції лівого шлуночка.

Додаткова інформація: Натрійуретичні пептиди - це група гормонів, які секретуються переважно в тканинах передсердь, тканинах шлуночків серця та в ендотелії судин. Розрізняють передсердний натрійуретичний пептид (Atrial natriuretic peptide, ANP), мозковий (Brain natriuretic peptide, BNP), натрійуретичний пептид C-типу (C-type natriuretic peptide, CNP) та натрійуретичний пептид D-типу (D-type natriuretic peptide, DNP). У своєму складі ці білки мають різну кількість амінокислот (28, 32, 22 та 38 відповідно), але загальною залишається кільцева структура з 17 амінокислот. Основне клінічне значення має BNP (він же BNP32), який спочатку синтезується у вигляді прогормона (proBNP108) в шлуночках серця. У нормі BNP в невеликих кількостях присутній в плазмі крові, але його концентрації значно збільшуються, як результат навантаження на міокард. Результати масштабного дослідження, в якому взяли участь 1586 пацієнтів з США, Франції та Норвегії показали, що маркер BNP варто використовувати в наступних цілях: - виключити діагноз СН; - підтвердити діагноз СН (концентрації BNP в плазмі крові підвищуються задовго до того, як буде поставлений діагноз СН на основі клініко-інструментальних ознак); - визначити ступінь розвитку застійної СН; - оцінити наскільки ефективною була терапія при СН.

 

Мозковий натрійуретичний пептид (BNP)

Одиниця вимірювання: pg/ml

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ0-125
ЧОЛОВІЧИЙ0-125
 
 

Статьи:

Епідситуація з дифтерії та правця в Україні та можливі тенденції її розвитку

diabet-gulyaetОстаннім часом в Україні загострилась проблема інфекційної захворюваності, у тому числі інфекцій, що керуються засобами специфічної вакцинопрофілактики. Аналіз основних показників напруженості епідпроцесу дифтерії та правця (вакцинація проти яких проводиться в основному одними і тими ж комплексними вакцинами) за останні 10 років виявив загрозливі тенденції.

Детальніше...
 

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...