Прокальцитонін

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

БІЛКИ (ПРОТЕЇНИ) КРОВІ
Останнє оновлення 25.10.2018

Прокальцитонін

295.00 грн.

Метод: EIA

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 11:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: Маркер бактеріального сепсису

Додаткова інформація: Прокальцитонін (PCT) всесвітньо визнаний як "ідеальний" біомаркер для діагностики та моніторингу бактеріальних інфекцій та сепсису. На сучасному етапі тест на PCT максимально відповідає всім вимогам концепції SMART, тобто він: S - specific and sensitive - чутливий і специфічний; M - measurable - легко вимірюється; A - available and affordable - доступний; R - responsive and reproducible - легко відтворюється; T - timely - потребує небагато часу для отримання результату. Тест на РСТ має високий діагностичний потенціал - при важких інфекціях дозволяє максимально рано діагностувати захворювання, визначити його тяжкість, оцінити перебіг та прогнозувати результат. Прокальцитонін (РСТ) - попередник гормону кальцитоніну. У нормі його синтез відбувається в С-клітинах щитовидної залози. При цьому весь утворений РСТ переходить в кальцитонін і практично не надходить у кровотік, в зв'язку з чим в плазмі крові у здорових людей визначаються слідові концентрації РСТ (менше 0,05 нг/мл). Підвищення концентрації PCT відбувається при системному запаленні бактеріальної етіології, яке має місце, зокрема, при важких бактеріальних інфекціях та сепсисі. При таких станах синтез РСТ, крім щитовидної залози, активується в клітинах ретикуло-ендотеліальної системи. Основними індукторами при цьому є ліпополисахариди грамнегативних бактерій, а також прозапальні цитокіни IL-6 і TNF-a. Період напіввиведення РСТ становить близько 24 годин і практично не залежить від функції нирок. Концентрація РСТ в плазмі крові підвищується пропорційно тяжкості інфекційного процесу. Локальні запальні вогнища не супроводжуються значним викидом РСТ в кров (рівень РСТ знаходиться в діапазоні від 0,5 до 2 нг/мл). Для важких бактеріальних інфекцій і сепсису характерний рівень РСТ більше 2 нг/мл (найвищий рівень прокальцитоніну відзначений у хворого з пневмонією і сепсисом - 5420 нг/мл). При вірусних та грибкових інфекціях, а також при алергічних та аутоімунних захворюваннях, значного зросту рівня PCT не спостерігається, що дозволяє проводити диференційний діагноз.

 

Прокальцитонін (Procalcitonin)

Одиниця вимірювання: ng/ml

 
 

Статьи:

Епідситуація з дифтерії та правця в Україні та можливі тенденції її розвитку

diabet-gulyaetОстаннім часом в Україні загострилась проблема інфекційної захворюваності, у тому числі інфекцій, що керуються засобами специфічної вакцинопрофілактики. Аналіз основних показників напруженості епідпроцесу дифтерії та правця (вакцинація проти яких проводиться в основному одними і тими ж комплексними вакцинами) за останні 10 років виявив загрозливі тенденції.

Детальніше...
 

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...