УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

Ви тутГоловна>Новини>Новини

ДНК діагностика синдрому Жильбера (спадкової гіпербілірубінемії) в лабораторії УЛДЦ

jiber-uldcЩо таке Cиндром Жильбера?

Cиндром Жильбера – доброякісна непряма гіпербілірубінемія, обумовлена спадковим дефектом промоторної ділянки гена UGT1А1, що кодує фермент уридиндифосфат-глюкуронілтрансферази, який грає головну роль в метаболізмі білірубіну. Тип успадкування аутосомно-рецесивний.

Поширенність синдрому Жильбера складає 3-5% в європейських популяціях, серед спадкових гіпербілірубінемій займає перше місце. Синдром Жильбера характеризується підвищенням білірубіну в крові до 20-50 мкмоль/л, а на фоні стресових ситуацій, надмірного психоемоційного та фізичного навантаження, голодування, інфекційних захворювань, зловживання алкоголем можливе підвищення рівня загального білірубіну до 100 мкмоль/л.

Причини Синдрому Жильбера

Клінічна картина синдрому Жильбера обумовлена мутацією (інсерція ТА повторів) в промоторній ділянці гена UGTА1, яка призводять до зниження рівня функціональної активності ферменту урідіндіфосфат-глюкуронілтрансферази 1 в гепатоцитах. В результаті даний фермент присутній в гепатоцитах, але його активність знижена на 25%. В нормі кількість ТА повторів в промоторі рівна 6, збільшення кількості повторів до 7 або 8 призводить до зниження експресії гена UGTА1, і, як наслідок, до зниження активності ферменту. У гетеро- і гомозиготних носіїв інсерції ТА повторів можлива маніфестація з розвитком токсичних реакцій при прийомі деяких лікарських препаратів: анаболічних стероїдів, глюкокортикоїдів, андрогенів, рифампіцину, стрептоміцину, кофеїну, парацетамолу, іринотекану. У зв'язку з цим рекомендується проведення генетичного аналізу – визначення кількісті ТА повторів в гені UGTА1 перед початком лікування з використанням лікарських препаратів, що володіють гепатотоксичними ефектами.

Синдром Жильбера рекомендації до призначення аналізу

 • клінічні ознаки захворювання;
 • наявність хворого на спадкову гіпербілірубінемію в родині;
 • у зв'язку з високою поширеністю синдрому Жильбера рекомендується проведення генетичного аналізу перед початком лікування з використанням лікарських препаратів, що володіють гепатотоксичними ефектами.

Діагностика Синдрому Жильбера в лабораторії УЛДЦ

В лабораторії УЛДЦ проводиться дослідження ДНК діагностика синдрому Жильбера (спадкової гіпербілірубінемії) ген UGP1A1. Дослідження включає наступні послуги:

 • виділення та очищення ДНК з лейкоцитів крові;
 • молекулярно-генетичний аналіз промоторної ділянки гена UGT1A1.

Код дослідження – Н0142.
Ціна – 839 грн.
Строк виконання – 21 робочий день.
Матеріал – венозна кров.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

ІФА аналіз на дифтерію. Чи потрібна повторна вакцинація від дифтерії?

difteria-uldcЛабораторія УЛДЦ проводить дослідження для кількісного визначення антитіл класу G проти дифтерії (збудник Corynebacterium diphtheriae) в сироватці та плазмі людини методом твердофазного імуноферментного аналізу (ІФА, ELISA). Виробник Німеччина.

Кількісні значення антитіл IgG до дифтерійного токсину відображають необхідність базової вакцинації від дифтерії або ж доцільність повторної вакцинації проти дифтерії.

Інтерпритація результатів:

<0,1 IU/ml – рекомендована базова вакцинація;
0,1–1,0 IU/ml – рекомендована ревакцинація (повторна вакцинація);
1,0–1,5 IU/ml – ревакцинація через 5 років;
1,5–2,0 IU/ml – ревакцинація через 7 років;
>2,0 IU/ml – ревакцинація через 10 років;

Код – И2701.
Вартість – 319 грн.

Примітка. Аналітична чутливість – 0,004 IU/ml. Результат сам по собі не повинен бути єдиним приводом для будь-яких терапевтичних наслідків. Результат має бути співставлений з іншими діагностичними тестами та клінічними спостереженнями.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

Кліщові інфекції. Навчально-методичний посібник для лікарів-інтернів та лікарів

Піки активності кліщів щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Кліщі  ектопаразити, які переносять збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Щороку близько 20 000 людей звертається з укусами кліщів до закладів охорони здоров’я. 

Корисною для лікарів стане книга "Кліщові інфекції: сучасні клініко-епідеміологічні, діагностичні та терапевтичні аспекти. Навчально-методичний посібник для лікарів-інтернів та лікарів / О.К Дуда, Г.В. Бацюра, В.О. Бойко, Л.Ф. Матюха, Л.П. Коцюбайло. – Київ, видавництво ТОВ "Майстер Книг", 2019.  117 С."

Книгу можна придбати.

За інформацією звертатися за телефоном +38(097)6687159  Коцюбайло Любов Петрівна, кандидат медичних наук, асистент кафедри інфекційних хвороб НМАПО імені Шупика, лікар-інфекціоніст вищої категорії.

uldc-book

З Днем Незалежності, Україно!

Шановні клієнти та партнери!

24 серпня (субота) – вихідний день.
26 серпня (понеділок) – працюватиме лише кабінет по вул. Петра Запорожця, 26 за графіком суботи.

Колектив Українського лікувально-діагностичного центру щиро вітає зі святом – Днем Незалежності України!
Миру, добра та любові Нам усім, міцного здоров’я.
Процвітання Нашій Державі!

24-08-ULDC-700-400

Діагностика 5 збудників інфекцій методом ПЛР, які передаються через укус кліща

borelioz-2019-5-smolЯкі захворювання передають кліщі?

Кліщі – ектопаразити (зовнішні паразити) – паразитичні організми, які мешкають на поверхні тіла господаря і можуть передавати різних збудників хвороб від одного господаря до іншого під час смоктання крові.

Кліщовий вірусний енцефаліт (КВЕ, збудник – Tick-borne encephalitis virus, TBEV) – гостре інфекційне вірусне захворювання, яке найчастіше вражає центральну нервову систему.

Моноцитарний ерліхіоз людини (МЕЛ, збудники – Ehrlichia chaffeensis і Ehrlichia muris) – інфекція, яка вражає шкіру, печінку, центральну нервову систему і кістковий мозок. Найчастіше захворювання діагностується у дітей та пацієнтів старше 40 років. Характерні симптоми захворювання: лихоманка, підвищення температури, озноб, головний біль, слабкість, втрата апетиту. У деяких хворих з'являються висипання, біль у животі, блювота і діарея.

Гранулоцитарний анаплазмоз людини (ГАЛ, збудник – Anaplasma phagocytophilum) – гостре інфекційне захворювання, що викликається бактерією анаплазм. Характеризується високою температурою і загальними симптомами отруєння.

Інфекційний кліщовий бореліоз (хвороба Лайма, збудник – Borrelia burgdorferi sl) – інфекційне захворювання, яке може викликати порушення в роботі нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Також нерідко характеризується ураженнями шкіри.

Виявлення РНК/ДНК збудників інфекцій, які переносять кліщі методом ПЛР

В лабораторії УЛДЦ виявлення РНК/ДНК збудників інфекцій, які передаються іксодовими кліщами, проводиться з використанням набору реагентів «АмпліСенс® TBEV, B.burgdorferisl, A.phagocytophilum, E.chaffeensis/E.muris-FL» методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Код дослідження – И0205 – Кліщові трансмісивні інфекції (Весняно-літній кліщовий енцефаліт; Бореліоз; Моноцитарний ерліхіоз; Гранулоцитарний анаплазмоз людини):

 • RNA TBEV (Tick-borne encephalitis virus);
 • DNA Borrelia burgdorferi sl;
 • DNA Ehrlichia chaffeensis;
 • DNA Ehrlichia muris;
 • DNA Anaplasma phagocytophilum.

Матеріал – кліщ. Ціна дослідження – 475 грн.

Умови транспортування кліща до лабораторії УЛДЦ

Зберігати тіло кліща варто протягом 8-24 години при температурі +8°С (в холодильнику) або 25-72 години при температурі –20°С (в морозильній камері).

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ.

Двоетапна діагностика хвороби Лайма в лабораторії УЛДЦ

borelioz-2019-5-smolЩо таке хвороба Лайма?

Хвороба Лайма, іноді називають бореліоз – гостре інфекційне захворювання, яке викликається спірохетою Borrelia burgdorferi та передається людині через укус кліща. Інкубаційний період – 1-30 діб (найчастіше 21 доба).

Початок хвороби Лайма

Лише 30% хворих згодом пригадують факт укусу кліща. Класичний перебіг захворювання наступний: після укусу кліща з’являється почервоніння, воно збільшується в діаметрі (мігруюча еритема), а центр плями блідніє, має чіткі межі. Місце укусу не болить, не свербить. Без лікування еритема зберігається протягом 2-3 тижнів, а потім зникає.
Виключення: в 1/3 випадків еритема не розвивається, що суттєво ускладнює діагностику.

Після зникнення еритеми у 2/3 пацієнтів захворювання завершується. А у 1/3 пацієнтів захворювання може перейти у наступну стадію. Будьте уважні! При перших же симптомах захворювання зверніться до сімейного лікаря або лікаря-інфекціоніста! Краще провести діагностику завчасно та ефективне лікування одразу, ніж відтермінувати!

Сучасна лабораторна діагностика хвороби Лайма

Це переважно серологічні методи – імуноферментний аналіз (ІФА, ELISA/IFА). Але цей серологічний метод може бути не інформативним для діагностики хвороби Лайма в наступних випадках:

 • порушення в роботі імунної системи;
 • можливість перехресних реакцій через схожість борелії з іншими видами спірохет – збудниками сифілісу, лептоспірозу, тифу та ін.;
 • вироблення протибореліозних антитіл може бути пригніченим раннім призначенням антибіотиків;
 • результат має сумнівні чи пограничні титри антитіл;
 • антитіла класу IgM часто бувають хибнопозитивними (відомі випадки виявлення антитіл класу IgM в крові через роки після перенесеного пролікованого або непролікованого захворювання).

Двоетапна діагностика хвороби Лайма

Для виключення хибнопозитивних результатів, діагностику хвороби Лайма варто проводити в 2 етапи (відповідно до рекомендацій CDC).

1 етап – тестування методом імуноферментного аналізу – визначення антитіл IgM та IgG до Borrelia burgdorferi в сироватці крові:

• Код И0202 – Бореліоз (скринінг): Аb IgG Borrelia burgdorferi sl напівкількісний – ціна 235 грн.
• Код И0203 – Бореліоз (скринінг): Аb IgM Borrelia burgdorferi (garinii, afzelii, senso strictu) напівкількісний – ціна 245 грн.

2 етап – використання методу Вестерн блот для зразків крові з сумнівними і позитивними результатами для більш точної діагностики.

• Код И0207 – Бореліоз: Аb IgM Borrelia burgdorferi методом Вестерн блот (anti-Borrelia IgG, Western blot) – ціна 535 грн.
• Код И0206 – Бореліоз: Аb IgG Borrelia burgdorferi методом Вестерн блот (anti-Borrelia IgG, Western blot) – ціна 535 грн.

Лабораторія УЛДЦ проводить дослідження з визначення антитіл IgM та IgG до антигенів Borrelia burgdorferi в сироватці або плазмі крові людини методом Вестерн блот, з використанням тест-системи Anti-Borrelia EUROLINE-WB, компанії EUROIMMUN.

Що таке методика Вестерн блот для діагностики хвороби Лайма?

Методика Вестернблот для діагностики хвороби Лайма є високоспецифічною: дозволяє визначити наявність конкретних специфічних антитіл людини проти Borrelia burgdorferi. Таким чином, вплив перехресних реакцій на різні неспецифічні антигени борелій виключається.

Інтерпретація аналізу тесту Вестернблот при хворобі Лайма

Оцінка аналізу достатньо складна. Результат не можна трактувати як діагноз, варто розглядати отримані дані в контексті загальної клінічної картини та інших лабораторних даних, тому консультація лікаря-інфекціоніста обов’язкова!

Варто звернути увагу при діагностиці лаймбореліозу!

1. Наявність у пацієнта інфікування вірусом Епштейна-Барр може викликати поліклональну стимуляцію B-клітин з підвищенням титру антитіл проти борелії при відсутності активного захворювання. Тому при наявності позитивного результату тесту Вестернблот Borrelia burgdorferi і відсутності клінічних ознак захворювання необхідно виключити наявність інфекції вірусом Епштейна-Барр.
2. Сироватка пацієнтів, інфікованих іншими видами спірохет (включаючи Treponema pallidum  сифіліс) або пацієнтів, що страждають на аутоімунні захворювання (включаючи ревматоїдний артрит), може містити антитіла, які мають перехресну реакцію на деякі антигени борелій. У даній ситуації інтерпретація тесту повинна проводитися з певними обмеженнями.
3. Якщо обидва тести негативні, але наявні клінічні ознаки захворювання, варто повторити тест через 1 місяць (можлива причина - уповільнена імунна відповідь з вироблення антитіл).

Рецензент – Бацюра Анна Володимирівна, к.мед.н., лікар-інфекціоніст.

 

Змінено години роботи кабінету УЛДЦ по вулиці Політехнічна

uldc-politech-1Шановні клієнти та партнери, тимчасово змінено години роботи кабінету лабораторії Українського лікувально-діагностичного центру по вулиці Політехнічна 25/29.

В період з 15 липня по 26 серпня кабінет працюватиме з 9.00 до 15.00.

Робочі дні тижня  понеділок-пятниця.
Субота, неділя, святкові – вихідні дні.


Вибачте за тимчасові незручності.
З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ.

День Конституції УкраЇни

28-uldc-2019-2Шановні клієнти та партнери!

28 червня (п’ятниця) - вихідний день.
29 червня (субота) - працюватиме лише кабінет по вул. Петра Запорожця, 26 за графіком суботи.

Колектив лабораторії вітає Вас з Днем Конституції!

З Днем медичного працівника!

Від щирого серця вітаємо колег та партнерів з Днем медичного працівника!
Звичайні люди в білих халатах... але Ваші знання в дії 24/7 — рятують життя! 
Ваше розуміння, співчуття та слова підтримки — творять дива в нелегку хвилину.
Бажаємо міцного здоров`я та наснаги. Бажаємо злагоди в Ваших родинах! 
Нехай мирне небо буде над нами!
Дякуємо за довіру та співпрацю!

uldc-medic-day-2019

Високочутливий метод діагностики Вірусного Гепатиту В

HBV-PCR-uldcЩо таке Вірусний Гепатит В?

Вірусний гепатит В (ВГВ) – інфекційне захворювання, причиною якого є ДНК-вмісний вірус – вірус гепатиту В (англ. Hepatitis В Virus або HВV). Інфекція може протікати в гострій, хронічній формах, а також в формі вірусного носійства. Характеризується ураженням печінки з можливим розвитком гострої печінкової недостатності, хронічного гепатиту, цирозу печінки та первинного раку печінки (гепатоцелюлярної карциноми).

Проти ВГВ існує вакцина (запитуйте в ЦСМ УЛДЦ за посиланням).

Для діагностики ВГВ користуються:

 • імуноферментним аналізом – виявлення антитіл та антигенів до HВV;
 • молекулярно-генетичним методом (полімеразна ланцюгова реакція, ПЛР) – виявлення ДНК вірусу гепатиту В (DNA HВV).

В популяції HВV зустрічається багато мутантних штамів (HВеAg-негативних), які не визначаються звичайними серологічними тестами. Тому метод ПЛР для діагностики HBV-інфекції є вкрай важливим.

Діагностика ВГВ  в лабораторії УЛДЦ

Дослідження: Гепатит В: DNA HВV (кількісний високочутливий).
Код: И0521.
Ціна: 1195 грн.
Метод: ПЛР.

Матеріал: плазма крові в об’ємі не менше 2 мл (близько 10 мл крові).
Видача результатів: щовівторка після 17:00.
Аналітична чутливість – 5 IU/ml.
Лінійний діапазон вимірювання – від 100 IU/ml до 108 IU/ml.
Позитивний результат – більше 5 IU/ml.

Для чого використовується DNA HВV методом ПЛР?

 • підтвердження діагнозу "вірусний гепатит В", визначення кількісного вмісту ДНК вірусу;
 • оцінка ступеня віремії при ВГВ в динаміці;
 • встановлення реплікативної активності ВГВ;
 • на пізній стадії гострого ВГВ при тенденції до хронізації;
 • при вірусному гепатиті В в період серонегативного вікна, коли поверхневий антиген (HBsAg) і антитіла до поверхневого антигену (Anti-HBs) негативні;
 • діагностики хронічного ВГВ, викликаного мутантним вірусом HBV в кінці інкубаційного періоду;
 • оцінка ефективності проведеної противірусної терапії, вирішення питання подальшої тактики лікування.

Коли призначається високочутливий DNA HВV?

 • виявлення ДНК вірусу гепатиту В якісними методами або іншими тестами для діагностики HВV;
 • при гострому і хронічному вірусному гепатиті В;
 • планування лікування під час і після закінчення противірусної терапії;
 • оцінка можливості розвитку хронічного гепатиту В, цирозу печінки і гепатоцелюлярної карциноми печінки.

 З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ.

 
 

Статьи:

Епідситуація з дифтерії та правця в Україні та можливі тенденції її розвитку

diabet-gulyaetОстаннім часом в Україні загострилась проблема інфекційної захворюваності, у тому числі інфекцій, що керуються засобами специфічної вакцинопрофілактики. Аналіз основних показників напруженості епідпроцесу дифтерії та правця (вакцинація проти яких проводиться в основному одними і тими ж комплексними вакцинами) за останні 10 років виявив загрозливі тенденції.

Детальніше...
 

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...