Новини

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

Ви тутГоловна>Новини>Новини

ІФА аналіз на дифтерію. Чи потрібна повторна вакцинація від дифтерії?

difteria-uldcЛабораторія УЛДЦ проводить дослідження для кількісного визначення антитіл класу G проти дифтерії (збудник Corynebacterium diphtheriae) в сироватці та плазмі людини методом твердофазного імуноферментного аналізу (ІФА, ELISA). Виробник Німеччина.

Кількісні значення антитіл IgG до дифтерійного токсину відображають необхідність базової вакцинації від дифтерії або ж доцільність повторної вакцинації проти дифтерії.

Інтерпритація результатів:

<0,1 IU/ml – рекомендована базова вакцинація;
0,1–1,0 IU/ml – рекомендована ревакцинація (повторна вакцинація);
1,0–1,5 IU/ml – ревакцинація через 5 років;
1,5–2,0 IU/ml – ревакцинація через 7 років;
>2,0 IU/ml – ревакцинація через 10 років;

Код – И2701.
Вартість – 319 грн.

Примітка. Аналітична чутливість – 0,004 IU/ml. Результат сам по собі не повинен бути єдиним приводом для будь-яких терапевтичних наслідків. Результат має бути співставлений з іншими діагностичними тестами та клінічними спостереженнями.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

Визначення антитіл класу IgM та IgG до вірусу кору в УЛДЦ за 1 робочий день

measles-virus-uldc-2018Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить дослідження на визначення антитіл класу IgM та IgG до вірусу кору (Measles virus) в сироватці крові методом імуноферментного аналізу (ELISA) за один робочий день (аналіз на кір).

Антитіла IgM та IgG можна визначати вперше з моменту появи висипів на шкірі хворого (4-5 день хвороби). Наявність антитіл IgM доцільно визначати з 4 по 28 день з моменту появи висипів (через місяць титр антитіл IgM починає стрімко знижуватись). Антитіла IgG циркулюють в організмі протягом багатьох років після одужання.

Ab IgG Measles virus: кількісне визначення антитіл класу IgG до вірусу кору. 
Код И1901. 
Матеріал - сироватка.
Вартість - 195 гривень.

Ab IgM Measles virus: якісне визначення антитіл класу IgM до вірусу кору.
Код И1902.
Матеріал - сироватка. 
Вартість - 319 гривень.

Кір – гостре інфекційне захворювання. Джерело інфекції – хворий на кір. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період (період з моменту інфікування вірусом дихальних щляхів до моменту підвищення температури) триває від 7 до 18 днів.

З повагою, колектив Українського лікувально-діагностичного центру.

Дякуємо Вам, що обираєте лаборіторію УЛДЦ

Український лікувально-діагностичний центр взяв участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання діагностики, лікування та профілактики інфекційних та паразитарних хвороб. Тропічна медицина». Конференція відбулася 18 жовтня в Великому конференц-залі Національної академії наук України за організації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України.

У роботі конференції взяли участь не лише лікарі міста Києва та області, але і спеціалісти з інших регіонів України та закордону за спеціальністю: інфекціоністи, дитячі інфекціоністи, лікарі загальної практики/сімейної медицини, завідувачі та спеціалісти науково-дослідних лабораторій, лікарі станції/відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги, терапевти, педіатри.

Захід внесено в «Реєстр з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, що проводяться в 2018 році МОЗ і НАМН України» (№ 239).

Дякуємо організаторам за можливість поспілкуватися з колегами/учасниками конференції! Обмін досвідом важливий для досягнення спільної поставленої мети - вивести українську медицину на високий європейський рівень.

Бальше інформації за посиланням.

Бажаємо нових творчих здобутків! З повагою, колектив Українського лікувально-діагностичного центру

uldc-sait-2018

Глютенова ентеропатія. Діагностика целіакії в УЛДЦ

celiac-2018-uldc

Що таке целіакія? Симптоми целіакії

Целіакія (глютенова ентеропатія, ГЕ) – це імунно-обумовлена реакція на глютен (запасний білок пшениці, ячменю, жита) продуктів харчування. Глютен насамперед впливає на тонкий кишечник осіб із генетичною схильністю (порушує структуру тонкого кишечника) і припиняє свою дію після виключення глютену з раціону.

У статті на сайті www.health.com, про целіакію говорять як про одне з захворювать, яке важко діагностувати черех значну кількість неспецифічних симптомів. Целіакія може проявлятися багатьма симптомами, як типовими для шлунково-кишкових захворювань (діарея, стеаторея, втрата маси тіла, здуття живота, метеоризм, біль у животі), так і іншими (аномальні печінкові проби, залізодефіцитна анемія, остеопатія, шкірні захворювання та інші різноманітні прояви). Але в багатьох осіб із целіакією симптоми взагалі можуть не проявлятися.

Етапи діагностики целіакії

Діагностика целіакії складається з трьох основних діагностичних етапів: клінічного, лабораторного та інструментального.

На першому (клінічному) діагностичному етапі лікарі повинні здійснювати ретельний відбір пацієнтів з груп ризику наявності целіакії. До групи ризику слід відносити пацієнтів з наступними захворюваннями: герпетиформний дерматит Дюрінга, аутоімунні захворювання (цукровий діабет 1 типу, тиореоїдит, ревматоїдний артрит, гепатит, синдром Шегрена), хронічні анемії (залізодефіцитна, фолієводефіцитна), остеопенія, остеопороз, порушення генеративної функції - безпліддя, афтозні ураження ротової порожнини, глосити, неврологічні розлади – глютенова полінейропатія, глютенова атаксія, епілепсія, онкопатологія (лімфоми кишківника), СРК, синдром Дауна, лімфоцитарний коліт, синдром хронічної втоми, хвороба Аддісона, ревматоїдний або серонегативні артрити, приховані кишкові кровотечі. Основою клінічного етапу діагностики ГЕ має бути ретельний збір анамнезу, аналіз скарг як з боку шлунково-кишкового тракту, так і інших скарг, виявлення асоційованих патологій, родичів з наявністю целіакії.

Другий (лабораторний) діагностичний етап базується на імуноферментному аналізі ELISA з визначенням специфічних серологічних біомаркерів целіакії: антитіл до гліадину, антитіл до тканинної трансглутамінази (тТГ), антитіл до ендомізію і «сучасних» антитіл до дезамінованих пептидів гліадину і пов'язаної з ними тТГ. Ці дослідження можна використовувати також для контролю ефективності лікування (зниження титру антитіл в динаміці).

Подальша діагностика (третій етап) базується на аналізі стану слизової оболонки (СО) тонкого кишківника в осіб з позитивними результатами серологічного дослідження. Для цього проводиться верхня ендоскопія з біопсією СО дванадцятипалої кишки. Діагноз целіакії встановлюється за наявності патологічних змін, виявлених при біопсії - атрофії ворсинок, гіперплазії крипт і виявленні ознак імунного запалення (скупчення лімфоцитів у слизовій оболонці) + не менше 2 видів антитіл у високих титрах у сироватці крові.

Додатково! (не в плановому порядку) проводять генетичну діагностику схильності до целіакії – виявлення генів HLA DQ2 і HLA DQ8. Приблизно 20-25% людської популяції мають DQ2 або DQ8 антигени, у хворих на целіакію більше 97% пацієнтів мають маркери DQ2 та/або DQ8.

Аналіз на целіакію в лабораторії УЛДЦ

Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру імуноферментним методом проводить наступні дослідження на визначення біомаркерів целіакії (біологічний матеріал - венозна кров):

Код - М0128 - Антитіла до гліадину IgA - 319 гривень;
Код - М0129 - Антитіла до гліадину IgG - 235 гривень;
Код - М1104 - Антитіла до тканинної трансглутамінази IgА - 245 гривень;
Код - М1105 - Антитіла до тканинної трансглутамінази IgG - 245 гривень;
Код - М0131 - Антитіла до дезамінованих пептидів гліадину IgA (кількісне визначення) - 379 гривень;
Код - М0132 - Антитіла до дезамінованих пептидів гліадину IgG (кількісне визначення) - 379 гривень;
Код - М1106 - Ендомізіум, антитіла IgG (метод IFT) - 299 гривень;
Код - М1107 - Ендомозіум, антитіла IgА (метод IFT) - 299 гривень;
Код - М0102 - HLA DQ2, DQ8 (ПЛР скринінг целіакії, якісне визначення, дослідження виконується в Німеччині) - 2975 гривень;
Код - М0102-1 - Целіакія (глютенова ентеропатія), схильність (типування HLA DQA1, DQB1, DRB1/04) - 6515 гривень.

В журналі «Рациональная фармакотерапия» (www.rpht.com.ua) в 2014 році (№2 (31)) опублікована стаття – «Целіакія: діагностування і ведення пацієнтів», рекомендована Американською колегією гастроентерологів. Корисне посилання - www.celiac-ukraine.com – Українська спілка целіації.

Діагностика порушення білкового обміну в організмі людини (білкові фракції)

bilok-uldcЛабораторія УЛДЦ проводить дослідження "Білкові фракції" з метою діагностики порушень білкового обміну в організмі людини та моніторингу лікування захворювань. Біологічний матеріал - сироватка (натще).

УВАГА! З 3 вересня проведення дослідження "Код Б0105. Білкові фракції: Загальний білок, Альбуміни (%), Глобуліни (%), А/Г коефіцієнт, Альфа-1-глобуліни, Альфа-2-глобуліни, Бета-глобуліни, Гама-глобуліни" тимчасово призупиняється

Активним лишається дослідження "Код Б0105-1. Білкові фракції: Загальний білок, Альбуміни (г/л), Альбуміни (%), Глобуліни (%), А/Г коефіцієнт". Вартість - 109 грн. Строк виконання - 1 робочий день.

Вибачте за незручності, з повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

Аналіз калу на копрологію в лабораторії УЛДЦ

uldc-koprogramma

Що таке копрограма?

Копрограма - це комплексний аналіз калу, який оцінює загальний стан здоров'я шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Копрологічне дослідження включає в себе фізико-хімічні (запах, консистенція, pH, жирні кислоти в калі, крохмаль в калі та ін. показники) і мікроскопічні (грибки та ін.) показники.

Що показує копрограма?

Копрограма (код К0501, 109 грн) не підтверджує або ж вказує на: запальний процес ШКТ, наявність інфекцій в ШКТ, порушення функції всмоктування, порушення роботи підшлункової залози (порушення секреції), порушення роботи кишечника і шлунка.

Копрограма з аналізом калу на яйця глистів

У лабораторії Українського лікувально-діагностичного центру проводиться дослідження копрограмма з аналізом калу на яйця глистів (код К0503, 175 грн). До копрологічного дослідження калу додатково проводиться паразитологічне дослідженняаналіз на виявлення яєць гельмінтів (глистів) та лямблій (одноклітинних протозойних паразитів).

У нормі яйця глистів в калі відсутні. При разовому дослідженні, відсоток виявлення паразитів порівняно невисокий. Рекомендується проводити кілька досліджень. У лабораторії УЛДЦ використовують концентратор Parasep (парасеп) для аналізу на глисти калу, що дозволяє підвищити вірогідність виявлення паразитів. Більше про концентратор читайте за посиланням.

Копрограма з реакцією на приховану кров

У лабораторії УЛДЦ можна отримати результат копрограми додатково з реакцією на приховану кров (код К0502, 179 грн). У нормі прихована кров у калі відсутня.

Кал на копрограму збирають в стерильний контейнер. Як підготуватися до аналізу? читайте тут. На всі додаткові запитання оператори дадуть відповідь по телефону (044)492-34-83.

З повагою колектив лабораторії УЛДЦ.

Зміна графіку роботи кабінету по вул. Політехнічна

В зв’язку зі зміною графіку роботи Міської студентської поліклініки на серпень-місяць, кабінет лабораторії УЛДЦ по вул. Політехнічна 25/29 також змінює графік.

До 1 вересня кабінет працюватиме з 9.00 до 15.00 в будні дні.
З 1 вересня працюємо у звичному режимі.

Вибачте за незручності!

uldc-politeh-2018

Аналіз на ентеробіоз в лабораторії УЛДЦ

uldc-analiz-na-enteribioz-1Зішкріб на ентеробіоз лікарі найчастіше призначають дітям дошкільного та молодшого шкільного віку, але і дорослих захворювання не обходить стороною. Ентеробіоз у дітей - часте явище, не дарма захворювання ще називають «хворобою брудних рук», яка передається контактним шляхом від хворої до здорової людини.

Аналіз на ентеробіоз спростовує, або ж підтверджує факт інфікування глистами - гостриками. Зішкріб на ентеробіоз дозволяє виявити виключно яйця гостриків. Дорослі особини живуть в кишечнику і відкладають яйця в періанальних складках, що стає причиною для дискомфортного самопочуття (кишкові розлади) і супроводжується свербіння в області між сідницями. Продукти життєдіяльності гостриків та продукти їх розпаду чинять токсичний вплив на організм і провокують алергічні реакції.

Аналіз калу на ентеробіоз дозволяє встановити факт зараження гостриками тільки в 10-15% випадків, на відміну від зішкрібу на ентеробіоз - ймовірність виявлення становить більш ніж 50%. Для достовірності результату аналіз на ентеробіоз слід проводити трикратно з інтервалом у 2 дні.

Як здати аналіз на ентеробіоз?

Як взяти зішкріб у дитини? Зішкріб на ентеробіоз можна взяти в домашніх умовах. Важливо правильно взяти зразок для дослідження. Для цього ватну паличку для чищення вух необхідно змочити в кип'яченій воді (фізрозчині) і вранці після пробудження (до початку проведення водних процедур) ретельно протерти паличкою складочки в області ануса. Ватну паличку поміщають в стерильний контейнер, який можна придбати в аптеці, після чого зразок слід доставити в лабораторію.

Здати аналіз на ентеробіоз можна в кабінетах лабораторії УЛДЦ. Код К0105 - «Ентеробіоз: паразитологічне дослідження зішкрібу прианальної ділянки». Результат буде готовий протягом 1 робочого дня. Вартість дослідження - 95 грн.

При позитивному результаті (при виявленні яєць гостриків) слід обстежити всіх членів родини.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ.

Антинуклеарні антитіла. Діагностика аутоімунних захворювань

ana-uldcРевматичні захворювання (РЗ) - це група захворювань, що протікають переважно з системним або локальним ураженням сполучної тканини. Одним з основних діагностичних маркерів РЗ в якості первинних (скринінгових) серологічних тестів, рекомендованих міжнародним комітетом зі стандартизації методів, є антинуклеарні антитіла (антиядерні антитілаАNА, АНА, АЯА).

Антинуклеарні антитіла
 - гетерогенна група аутоантитіл, що реагують з різними компонентами ядра (нуклеїновими кислотами, гістонами, білками ядерної мембрани, компонентами сплайсосоми, рибонуклепротеїну, білками ядерець і центромер). В даний час описано понад 100 різновидів антиядерних антитіл. Визначення антинуклеарних антитіл в сироватці крові є незамінним тестом в лабораторній діагностиці основних ревматичних захворювань.


Основна мета дослідження (аналіз на АNА)
 - виключити системний червоний вовчак (СЧВ), оскільки при цьому захворюванні АNА з'являються в сироватці 95% хворих протягом 3 місяців після початку захворювання.

Також аналіз крові на ANA призначається для діагностики системних уражень сполучної тканини, а також деяких інфекційних та ендокринних захворювань. Підвищення рівня антинуклеарних антитіл характерно для наступних захворювань:
 ревматоїдний артрит,
• склеродермія,
• системний червоний вовчак,
• синдром Шегрена,
• змішане захворювання сполучної тканини,
• дерматоміозит,
• поліміозит,
• туберкульоз,
• ВІЛ-інфекція,
• легеневий фіброз,
• інсулінозалежний цукровий діабет,
• хронічний активний гепатит,
• множинний склероз,
• інші погано вивчені синдроми.

Дослідження АNА дозволяють виявити перелічені порушення на ранній стадії. Їх рекомендується здавати тим, чиї родичі страждають аутоімунними патологіями. У цій групі людей ризик захворювань підвищений. Своєчасна діагностика допоможе призначити більш ефективне лікування.


Позитивний результат скринінгових тестів вказує на наявність у хворого однієї або поєднання кількох різновидів АNА. Частота позитивної реакції на АNА серед нормальної популяції становить приблизно 2-4%.

Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить дослідження з визначення АNА в сироватці крові методом імуноферментного аналізу (ELISA).
Матеріал: венозна кров.
Код: М0110.
Термін виконання: за умови здачі матеріалу до 11:00 - результат сьогодні після 17:00.
Ціна: 229 гривень.
Фото: Depositphotos.

 

Кальпротектин та лактоферин у калі - маркери запальних захворювань шлунково-кишкового тракту

uldc-kalprotectin-laktoferinПроблема діагностики та лікування хронічних запальних захворювань кишечника, а саме неспецифічного виразкового коліту (НВК) та хвороби Крона (ХК) до теперішнього часу залишається однією з найважчих в гастроентерологічній практиці.

Наявність лактоферину та кальпротектину в зразках фекалій вказує на розвиток запального процесу шлунково-кишкового тракту (ШКТ), розвиток бактеріальної інфекції ШКТ та наявність захворювань онкологічного характеру. Підвищені концентрації спостерігаються при безперервному прийомі протизапальних нестероїдних препаратів.

Визначення фекального кальпротектину та лактоферину дає можливість швидко, відносно недорого та абсолютно безболісно, без госпіталізації отримати першу інформацію не вдаючись до рентгенологічних, ендоскопічних та морфологічних методів дослідження, які мають ряд недоліків та протипоказань.

Лабораторія УЛДЦ проводить дослідження:

Лактоферин та Кальпротектин в фекаліях (код К0507) - якісне визначення.
Кальпротектин у калі (код К0508) - кількісне визначення.
Матеріал - кал в стерильному контейнері.

Метод має високу діагностичну цінність. Лактоферин (Lf) та кальпротектин (фекальний кальпротектин, ФК) представляють собою білки-біомаркери - сполуки, концентрація яких, у разі запалення шлунково-кишкового тракту, збільшується в 10-100 разів. У калі Lf та ФК зберігається протягом декількох днів, так як білки мало піддаються дії протеолітичних ферментів. Зберігатися в стерильному контейнері кал може до 7 днів при кімнатній температурі [1]. Рівень ФК підвищується при рецидивах. Концентрація кальпротектину у новонароджених і дітей молодшого віку вища, ніж у дорослих. Більше інформації за посиланням.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

[1]. Roseth A.G., Fagerhol M.K., Aadland E. et al. Assessment of the neutrophil dominating protein calprotectin in feces. A methodologic study // Scand. J. Gastroenterol. - 1992. - № 27. - P. 793-798.

 
 

Статьи:

Епідситуація з дифтерії та правця в Україні та можливі тенденції її розвитку

diabet-gulyaetОстаннім часом в Україні загострилась проблема інфекційної захворюваності, у тому числі інфекцій, що керуються засобами специфічної вакцинопрофілактики. Аналіз основних показників напруженості епідпроцесу дифтерії та правця (вакцинація проти яких проводиться в основному одними і тими ж комплексними вакцинами) за останні 10 років виявив загрозливі тенденції.

Детальніше...
 

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...