Новини

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

Ви тутГоловна>Новини>Новини

Генотипування вірусу гепатиту С в лабораторії УЛДЦ. Діагностика вірусного гепатиту С

hepatit-uldcЩо таке Вірусний гепатит С?

Вірусний гепатит С (ВГС) – інфекційне захворювання, причиною якого є РНК-вмісний вірус – вірус гепатиту С (англ. Hepatitis C Virus або HCV).
Основний шлях передачі вірусу – контакт здорової людини з кров’ю хворого на ВГС через пошкоджену шкіру або слизові оболонки, або безпосередньо контакт кров-кров.
ВГС характеризується ураженням клітин печінки різного ступеню.
Вакцини проти ВГС поки що не існує.
Віднедавна ВГС – на 100% виліковна хвороба.

Генотипи вірусу гепатиту С в Україні та світі

Особливістю HCV є його генетична мінливість та здатність до мутацій. В теперішній час виділяють 11 генотипів вірусу, більше 100 його субтипів та велику кількість так званих квазівидів. Останні відіграють основну роль у формуванні стійких до лікування штамів вірусу.
Генотипи 1а, 1b, 2а, 2b, 2с і 3а складають понад 90% всіх ізолятів вірусу, що отримані у Північній та Південній Америці, Європі, Росії, Китаю, Японії, Австралії та Новій Зеландії. Генотипи 4, 5а та 6 відповідно виявляються в Центральній та Південній Африці, Південно-Східній Азії.
В нашій країні та інших країнах колишнього СНД відмічається переважання генотипів 1b (біля 70%) та 3a.

Генотипування вірусу гепатиту С (визначення генотипу HCV)

Генотипування HCV – це визначення конкретного генотипу HCV, який присутній в організмі хворого на ВГС, з багатьох можливих генотипів HCV.
Для чого проводять генотипування HCV? Генотипування дозволяє:

  • передбачати шанси на успішне лікування;
  • допомагає лікареві встановлювати оптимальні дози препаратів;
  • дозволяє зробити оцінку тривалості терапії.

У деяких пацієнтів можливе виявлення декількох генотипів HCV одночасно.
Генотипи відрізняються резистентністю (стійкістю) до лікування та мають особливості. Наприклад, з 1 та 4 генотипом частіше пов’язана низька відповідь на інтерферонотерапію, а з 3 генотипом частіше пов’язаний стеатоз печінки.

Коли назначають аналіз на генотипування вірусу гепатиту С?

Аналіз на визначення генотипу HCV назначають пацієнту за умов:

  • результат на якісне виявлення РНК вірусу гепатиту С в організмі пацієнта – позитивний;
  • концентрація HCV в крові (кількість вірусу, вірусне навантаження) більша ніж 5×103 IU/ml. (Аналітична чутливість тест-системи: 5×103 IU/ml).

Генотип HCV визначається одноразово, якщо не було ризику повторного зараження.

Причини невстановленого генотипу вірусу гепатиту С

Серед причин невстановленого генотипу HCV в лабораторії УЛДЦ є:

  • недостатнє вірусне навантаження НСV – кількість вірусу менша ніж 5×103 IU/ml;
  • можлива присутність одночасно декількох генотипів HCV в організмі хворого.

Неправильне взяття, зберігання матеріалу та його забруднення впливає на коректність результату.

Діагностика ВГС методом ПЛР в лабораторії УЛДЦ

Лабораторія УЛДЦ пропонує наступні тести для діагностики ВГС методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР):

Код И0604 – Гепатит С: RNA HCV (кількісний). Аналітична чутливість тест-системи – 300 IU/ml. Лінійний діапазон – 300–100 000 000 IU/ml. Ціна – 645 грн.
Код И0605 – Гепатит С: RNA HCV (якісний). Аналітична чутливість тест-системи – 100 IU/ml. Ціна – 325 грн.
Код И0612 – Гепатит С: генотипування HCV (генотипи: 1, 2, 3). Аналітична чутливість тест-системи: 5×103 IU/ml. Ціна – 569 грн.
Код И0613 – Гепатит С: генотипування HCV (генотипи: 1a, 1b, 2, 3а, 4). Аналітична чутливість тест-системи: 5×103 IU/ml. Ціна – 635 грн.

Строк виконання досліджень – 2 робочі дні.
Матеріал – венозна кров.

Токсокароз. Діагностика токсокарозу в лабораторії УЛДЦ

uldc-analiz-na-enteribioz-1Що таке токсокароз?

Токсокароз — паразитарне захворювання, спричинене міграцією личинок аскарид тварин родини собачих (Тохоса canis). У зону ризику автоматично потрапляють всі любителі і власники собак.

Фекалії заражених тварин — основне джерело інфекції. В 1 г фекалій може міститися від 10 000 до 15 000 яєць: отже в грунт потрапляють мільйони яєць, тому, після контакту із зараженими предметами, існує високий ризик захворіти на токсокароз (особливо у малюків, які активно граються на дитячих майданчиках з приходом весни).

Своєчасно виявити токсокароз непросто: личинки і яйця токсокар не виходять з калом, а мігрують в організмі (людина для токсокар служить «резервуарним» або транспортним господарем). В процесі міграції по організму паразити вражають органи і системи, призводять до різноманітних порушень.

Діагностика токсокарозу

Ефективними методами діагностики токсокарозу є імунологічні тести засновані на виявленні в сироватці крові специфічних антитіл (англ. Antibody, скорочено Аb) або антигенів паразита.

У лабораторії УЛДЦ проводиться дослідження "Токсокароз: Аb IgG Toxocara canis" на виявлення антитіл до Toxocara canis  (імуноглобулінів G) напівкількісним методом імуноферментного аналізу (ІФА) в венозній крові людини.

Антитіла виявляються через 4 дні – 4 тижні після інвазії і зберігаються протягом багатьох місяців і навіть років. Встановлена коppеляція між клінічними проявами, обтяженістю інфекційного пpоцесу та титрами антитіл до Toxocara canis. Титp специфічних антитіл 1:800 і вище з високою ймовірність свідчить про наявність активного токсокарозу, а титpи 1:200, 1:400 — про носійство інфекції пpи вісцеpальному токсокаpозі і патологічному пpоцесі пpи токсокаpозі очей (низькі титри пояснюються імунологічною ізольованістю тканин ока).

Позитивний результат аналізу на антитіла до Тохосаra canis

Позитивний результат аналізу на антитіла до Тохосаra canis не завжди свідчить про наявність активного токсокарозу. Антитіла можуть циркулювати в крові людини без наявності активної інфекції! Треба враховувати цілий ряд додаткових клініко-лабораторних ознак і симптомів. Зверніться за консультацією до лікаря-інфекціоніста.

Діагностика бореліозу. Аналіз кліща на бореліоз в лабораторії УЛДЦ

uldc-borrelioz-pcrЩо таке бореліоз (хвороба Лайма)?

Бореліоз або хвороба Лайма — інфекційне захворювання, збудником якого є спірохети (борелії) — Borrelia burgdorferi. Іксодові кліщі — переносчики хвороби Лайма. Захворювання характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця та суглобів.

Укус кліща! В чому небезпека укусу кліща?

Зараження людини відбувається в результаті укусу кліща, інфікованого бореліями. Борелії від кліща через місце укусу дифундують в тканини людини.

Не варто намагатися зняти кліщ самостійно: можна пошкодити цілісність кліща і тим самим збільшити "дозу борелій" (спірохета може проходити через непошкоджену шкіру людини).

Якщо Ви зняли кліщ з тіла, варто провести аналіз кліща на бореліоз і зясувати, чи був кліщ заражений бореліями.

Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить дослідження з визначення in vitro фрагментів ДНК Borrelia burgdorferi  збудника бореліозу  в зразках плазми крові людини та іксодових кліщах (аналіз кліща на бореліоз) методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Особливості транспортування кліща до лабораторії (аналіз кліща на бореліоз)

Живий або мертвий кліщ (але неушкоджений) транспортується у чистому контейнері (посуді) протягом 48 годин при температурі від 2 до 8°С. Важливо не допустити висихання кліща: для цього в контейнер варто покласти шматочок вологої серветки (тканини) попередньо змоченої водою.

Діагностика хвороби Лайма методом ПРЦ  швидкий та надійний спосіб діагностики: чутливість аналізу складає 2000 копій/мл ДНК Borrelia burgdorferi на 1,0 мл зразка.

Код дослідження: И0204.
Матеріал: плазма крові людини.
Строк виконання – 2 робочих дня.
Вартість – 305 грн.

Код дослідження: И0204-1.
Матеріал: іксодовий кліщ.
Строк виконання – 2 робочих дня.
Вартість – 395 грн.

Більше досліджень за посиланням тут. 

Вітання зі святом 8 березня

Дорогі наші жінки, непомітно, тихо прийшла весна... і перші дні весняного пробудження нагадують про улюблене свято - свято 8 Березня! Затамувавши подих, хочеться привітати кожну жінку - так трепетно, так щиро, з теплотою в серці... Спасибі Вам дорогі, що Ви наповнюєте життя, адже сама по собі жінка - джерело любові, енергії та натхнення у всесвіті ... Спасибі Вам за корисну пораду, спасибі за добру справу, спасибі за добре слово! Бажаємо, щоб любов і злагода не оминали Вашої оселі, Вашого серця, а душа ніколи не знала тривоги. Нехай Вам дарують квіти і говорять компліменти ще багато-багато років!

З найкращими побажаннями колектив
ТОВ "Український лікувально-діагностичний центр"

 -1

Шестикомпонентна вакцина «Гексаксим» (Франція) в УЛДЦ

geksaksim-uldc-2019

Шестикомпонентна вакцина «Гексаксим» (Франція) зможе захистити вашу дитину від:

-кашлюка,
-дифтерії,
-правця,
-поліомієліту,
-гепатиту В,
-гемофільної інфекції (Hib).

Додаткова інформація за телефоном +38 (044) 492 34 80 та +38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок).

Вартість вакцини - 1055 грн.
Консультація педіатра, індивідуальний карендар щеплень, оформлення медичної документації - 250 грн.

З повагою, колектив Українського лікувально-діагностичного центру

ІФА аналіз на дифтерію. Чи потрібна повторна вакцинація від дифтерії?

difteria-uldcЛабораторія УЛДЦ проводить дослідження для кількісного визначення антитіл класу G проти дифтерії (збудник Corynebacterium diphtheriae) в сироватці та плазмі людини методом твердофазного імуноферментного аналізу (ІФА, ELISA). Виробник Німеччина.

Кількісні значення антитіл IgG до дифтерійного токсину відображають необхідність базової вакцинації від дифтерії або ж доцільність повторної вакцинації проти дифтерії.

Інтерпритація результатів:

<0,1 IU/ml – рекомендована базова вакцинація;
0,1–1,0 IU/ml – рекомендована ревакцинація (повторна вакцинація);
1,0–1,5 IU/ml – ревакцинація через 5 років;
1,5–2,0 IU/ml – ревакцинація через 7 років;
>2,0 IU/ml – ревакцинація через 10 років;

Код – И2701.
Вартість – 319 грн.

Примітка. Аналітична чутливість – 0,004 IU/ml. Результат сам по собі не повинен бути єдиним приводом для будь-яких терапевтичних наслідків. Результат має бути співставлений з іншими діагностичними тестами та клінічними спостереженнями.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!

Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!
Бажаємо, щоб все життя було як новорічна ніч. Нехай любов п'янить як ігристе шампанське, навколо вибухають хлопавки щастя, простір освітлюють феєрверки успіху, а доля регулярно залишає здійснені бажання під ялинкою Ваших мрій!
Міцного здоров’я!
Миру нам усім!

З найкращими побажаннями, колектив 
ТОВ "Український лікувально-діагностичний центр"

2019-new-year-uldc2

Графік роботи кабінетів лабораторії на свята

22 грудня (субота) - робочий день;

23 грудня (неділя) - вихідний;

24 грудня (понеділок) - працюють тільки кабінети по вул. Петра Запорожця та вул. Микільсько-Слобідській за графіком суботи;

25 грудня (вівторок) - вихідний;

26, 27, 28, 29 (субота) - робочі дні;

30 грудня (неділя) - вихідний;

31 грудня (понеділок) - працюють тільки кабінети по вул. Петра Запорожця та вул. Микільсько-Слобідській за графіком суботи;

1 січня (вівторок) - вихідний день.

2019-new-year-uldc

Визначення антитіл класу IgM та IgG до вірусу кору в УЛДЦ за 1 робочий день

measles-virus-uldc-2018Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить дослідження на визначення антитіл класу IgM та IgG до вірусу кору (Measles virus) в сироватці крові методом імуноферментного аналізу (ELISA) за один робочий день (аналіз на кір).

Антитіла IgM та IgG можна визначати вперше з моменту появи висипів на шкірі хворого (4-5 день хвороби). Наявність антитіл IgM доцільно визначати з 4 по 28 день з моменту появи висипів (через місяць титр антитіл IgM починає стрімко знижуватись). Антитіла IgG циркулюють в організмі протягом багатьох років після одужання.

Ab IgG Measles virus: кількісне визначення антитіл класу IgG до вірусу кору. 
Код И1901. 
Матеріал - сироватка.
Вартість - 195 гривень.

Ab IgM Measles virus: якісне визначення антитіл класу IgM до вірусу кору.
Код И1902.
Матеріал - сироватка. 
Вартість - 319 гривень.

Кір – гостре інфекційне захворювання. Джерело інфекції – хворий на кір. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період (період з моменту інфікування вірусом дихальних щляхів до моменту підвищення температури) триває від 7 до 18 днів.

З повагою, колектив Українського лікувально-діагностичного центру.

Дякуємо Вам, що обираєте лаборіторію УЛДЦ

Український лікувально-діагностичний центр взяв участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання діагностики, лікування та профілактики інфекційних та паразитарних хвороб. Тропічна медицина». Конференція відбулася 18 жовтня в Великому конференц-залі Національної академії наук України за організації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України.

У роботі конференції взяли участь не лише лікарі міста Києва та області, але і спеціалісти з інших регіонів України та закордону за спеціальністю: інфекціоністи, дитячі інфекціоністи, лікарі загальної практики/сімейної медицини, завідувачі та спеціалісти науково-дослідних лабораторій, лікарі станції/відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги, терапевти, педіатри.

Захід внесено в «Реєстр з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, що проводяться в 2018 році МОЗ і НАМН України» (№ 239).

Дякуємо організаторам за можливість поспілкуватися з колегами/учасниками конференції! Обмін досвідом важливий для досягнення спільної поставленої мети - вивести українську медицину на високий європейський рівень.

Бальше інформації за посиланням.

Бажаємо нових творчих здобутків! З повагою, колектив Українського лікувально-діагностичного центру

uldc-sait-2018

 
 

Статьи:

Епідситуація з дифтерії та правця в Україні та можливі тенденції її розвитку

diabet-gulyaetОстаннім часом в Україні загострилась проблема інфекційної захворюваності, у тому числі інфекцій, що керуються засобами специфічної вакцинопрофілактики. Аналіз основних показників напруженості епідпроцесу дифтерії та правця (вакцинація проти яких проводиться в основному одними і тими ж комплексними вакцинами) за останні 10 років виявив загрозливі тенденції.

Детальніше...
 

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...