Новини

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 


      +38 (044) 492 34 84

       в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

    Поштова адреса: оф. 6, буд 6-Д,

 вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

Ви тутГоловна>Новини>Новини

Глютенова ентеропатія. Діагностика целіакії в УЛДЦ

celiac-2018-uldc

Що таке целіакія? Симптоми целіакії

Целіакія (глютенова ентеропатія, ГЕ) – це імунно-обумовлена реакція на глютен (запасний білок пшениці, ячменю, жита) продуктів харчування. Глютен насамперед впливає на тонкий кишечник осіб із генетичною схильністю (порушує структуру тонкого кишечника) і припиняє свою дію після виключення глютену з раціону.

У статті на сайті www.health.com, про целіакію говорять як про одне з захворювать, яке важко діагностувати черех значну кількість неспецифічних симптомів. Целіакія може проявлятися багатьма симптомами, як типовими для шлунково-кишкових захворювань (діарея, стеаторея, втрата маси тіла, здуття живота, метеоризм, біль у животі), так і іншими (аномальні печінкові проби, залізодефіцитна анемія, остеопатія, шкірні захворювання та інші різноманітні прояви). Але в багатьох осіб із целіакією симптоми взагалі можуть не проявлятися.

Етапи діагностики целіакії

Діагностика целіакії складається з трьох основних діагностичних етапів: клінічного, лабораторного та інструментального.

На першому (клінічному) діагностичному етапі лікарі повинні здійснювати ретельний відбір пацієнтів з груп ризику наявності целіакії. До групи ризику слід відносити пацієнтів з наступними захворюваннями: герпетиформний дерматит Дюрінга, аутоімунні захворювання (цукровий діабет 1 типу, тиореоїдит, ревматоїдний артрит, гепатит, синдром Шегрена), хронічні анемії (залізодефіцитна, фолієводефіцитна), остеопенія, остеопороз, порушення генеративної функції - безпліддя, афтозні ураження ротової порожнини, глосити, неврологічні розлади – глютенова полінейропатія, глютенова атаксія, епілепсія, онкопатологія (лімфоми кишківника), СРК, синдром Дауна, лімфоцитарний коліт, синдром хронічної втоми, хвороба Аддісона, ревматоїдний або серонегативні артрити, приховані кишкові кровотечі. Основою клінічного етапу діагностики ГЕ має бути ретельний збір анамнезу, аналіз скарг як з боку шлунково-кишкового тракту, так і інших скарг, виявлення асоційованих патологій, родичів з наявністю целіакії.

Другий (лабораторний) діагностичний етап базується на імуноферментному аналізі ELISA з визначенням специфічних серологічних біомаркерів целіакії: антитіл до гліадину, антитіл до тканинної трансглутамінази (тТГ), антитіл до ендомізію і «сучасних» антитіл до дезамінованих пептидів гліадину і пов'язаної з ними тТГ. Ці дослідження можна використовувати також для контролю ефективності лікування (зниження титру антитіл в динаміці).

Подальша діагностика (третій етап) базується на аналізі стану слизової оболонки (СО) тонкого кишківника в осіб з позитивними результатами серологічного дослідження. Для цього проводиться верхня ендоскопія з біопсією СО дванадцятипалої кишки. Діагноз целіакії встановлюється за наявності патологічних змін, виявлених при біопсії - атрофії ворсинок, гіперплазії крипт і виявленні ознак імунного запалення (скупчення лімфоцитів у слизовій оболонці) + не менше 2 видів антитіл у високих титрах у сироватці крові.

Додатково! (не в плановому порядку) проводять генетичну діагностику схильності до целіакії – виявлення генів HLA DQ2 і HLA DQ8. Приблизно 20-25% людської популяції мають DQ2 або DQ8 антигени, у хворих на целіакію більше 97% пацієнтів мають маркери DQ2 та/або DQ8.

Аналіз на целіакію в лабораторії УЛДЦ

Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру імуноферментним методом проводить наступні дослідження на визначення біомаркерів целіакії (біологічний матеріал - венозна кров):

Код - М0128 - Антитіла до гліадину IgA - 319 гривень;
Код - М0129 - Антитіла до гліадину IgG - 235 гривень;
Код - М1104 - Антитіла до тканинної трансглутамінази IgА - 245 гривень;
Код - М1105 - Антитіла до тканинної трансглутамінази IgG - 245 гривень;
Код - М0131 - Антитіла до дезамінованих пептидів гліадину IgA (кількісне визначення) - 379 гривень;
Код - М0132 - Антитіла до дезамінованих пептидів гліадину IgG (кількісне визначення) - 379 гривень;
Код - М1106 - Ендомізіум, антитіла IgG (метод IFT) - 299 гривень;
Код - М1107 - Ендомозіум, антитіла IgА (метод IFT) - 299 гривень;
Код - М0102 - HLA DQ2, DQ8 (ПЛР скринінг целіакії, якісне визначення, дослідження виконується в Німеччині) - 2975 гривень;
Код - М0102-1 - Целіакія (глютенова ентеропатія), схильність (типування HLA DQA1, DQB1, DRB1/04) - 6515 гривень.

В журналі «Рациональная фармакотерапия» (www.rpht.com.ua) в 2014 році (№2 (31)) опублікована стаття – «Целіакія: діагностування і ведення пацієнтів», рекомендована Американською колегією гастроентерологів. Корисне посилання - www.celiac-ukraine.com – Українська спілка целіації.

Діагностика порушення білкового обміну в організмі людини (білкові фракції)

bilok-uldcЛабораторія УЛДЦ проводить дослідження "Білкові фракції" з метою діагностики порушень білкового обміну в організмі людини та моніторингу лікування захворювань. Біологічний матеріал - сироватка (натще).

УВАГА! З 3 вересня проведення дослідження "Код Б0105. Білкові фракції: Загальний білок, Альбуміни (%), Глобуліни (%), А/Г коефіцієнт, Альфа-1-глобуліни, Альфа-2-глобуліни, Бета-глобуліни, Гама-глобуліни" тимчасово призупиняється

Активним лишається дослідження "Код Б0105-1. Білкові фракції: Загальний білок, Альбуміни (г/л), Альбуміни (%), Глобуліни (%), А/Г коефіцієнт". Вартість - 109 грн. Строк виконання - 1 робочий день.

Вибачте за незручності, з повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

Аналіз калу на копрологію в лабораторії УЛДЦ

uldc-koprogramma

Що таке копрограма?

Копрограма - це комплексний аналіз калу, який оцінює загальний стан здоров'я шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Копрологічне дослідження включає в себе фізико-хімічні (запах, консистенція, pH, жирні кислоти в калі, крохмаль в калі та ін. показники) і мікроскопічні (грибки та ін.) показники.

Що показує копрограма?

Копрограма (код К0501, 109 грн) не підтверджує або ж вказує на: запальний процес ШКТ, наявність інфекцій в ШКТ, порушення функції всмоктування, порушення роботи підшлункової залози (порушення секреції), порушення роботи кишечника і шлунка.

Копрограма з аналізом калу на яйця глистів

У лабораторії Українського лікувально-діагностичного центру проводиться дослідження копрограмма з аналізом калу на яйця глистів (код К0503, 175 грн). До копрологічного дослідження калу додатково проводиться паразитологічне дослідженняаналіз на виявлення яєць гельмінтів (глистів) та лямблій (одноклітинних протозойних паразитів).

У нормі яйця глистів в калі відсутні. При разовому дослідженні, відсоток виявлення паразитів порівняно невисокий. Рекомендується проводити кілька досліджень. У лабораторії УЛДЦ використовують концентратор Parasep (парасеп) для аналізу на глисти калу, що дозволяє підвищити вірогідність виявлення паразитів. Більше про концентратор читайте за посиланням.

Копрограма з реакцією на приховану кров

У лабораторії УЛДЦ можна отримати результат копрограми додатково з реакцією на приховану кров (код К0502, 179 грн). У нормі прихована кров у калі відсутня.

Кал на копрограму збирають в стерильний контейнер. Як підготуватися до аналізу? читайте тут. На всі додаткові запитання оператори дадуть відповідь по телефону (044)492-34-83.

З повагою колектив лабораторії УЛДЦ.

Зміна графіку роботи кабінету по вул. Політехнічна

В зв’язку зі зміною графіку роботи Міської студентської поліклініки на серпень-місяць, кабінет лабораторії УЛДЦ по вул. Політехнічна 25/29 також змінює графік.

До 1 вересня кабінет працюватиме з 9.00 до 15.00 в будні дні.
З 1 вересня працюємо у звичному режимі.

Вибачте за незручності!

uldc-politeh-2018

Аналіз на ентеробіоз в лабораторії УЛДЦ

uldc-analiz-na-enteribioz-1Зішкріб на ентеробіоз лікарі найчастіше призначають дітям дошкільного та молодшого шкільного віку, але і дорослих захворювання не обходить стороною. Ентеробіоз у дітей - часте явище, не дарма захворювання ще називають «хворобою брудних рук», яка передається контактним шляхом від хворої до здорової людини.

Аналіз на ентеробіоз спростовує, або ж підтверджує факт інфікування глистами - гостриками. Зішкріб на ентеробіоз дозволяє виявити виключно яйця гостриків. Дорослі особини живуть в кишечнику і відкладають яйця в періанальних складках, що стає причиною для дискомфортного самопочуття (кишкові розлади) і супроводжується свербіння в області між сідницями. Продукти життєдіяльності гостриків та продукти їх розпаду чинять токсичний вплив на організм і провокують алергічні реакції.

Аналіз калу на ентеробіоз дозволяє встановити факт зараження гостриками тільки в 10-15% випадків, на відміну від зішкрібу на ентеробіоз - ймовірність виявлення становить більш ніж 50%. Для достовірності результату аналіз на ентеробіоз слід проводити трикратно з інтервалом у 2 дні.

Як здати аналіз на ентеробіоз?

Як взяти зішкріб у дитини? Зішкріб на ентеробіоз можна взяти в домашніх умовах. Важливо правильно взяти зразок для дослідження. Для цього ватну паличку для чищення вух необхідно змочити в кип'яченій воді (фізрозчині) і вранці після пробудження (до початку проведення водних процедур) ретельно протерти паличкою складочки в області ануса. Ватну паличку поміщають в стерильний контейнер, який можна придбати в аптеці, після чого зразок слід доставити в лабораторію.

Здати аналіз на ентеробіоз можна в кабінетах лабораторії УЛДЦ. Код К0105 - «Ентеробіоз: паразитологічне дослідження зішкрібу прианальної ділянки». Результат буде готовий протягом 1 робочого дня. Вартість дослідження - 95 грн.

При позитивному результаті (при виявленні яєць гостриків) слід обстежити всіх членів родини.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ.

Антинуклеарні антитіла. Діагностика аутоімунних захворювань

ana-uldcРевматичні захворювання (РЗ) - це група захворювань, що протікають переважно з системним або локальним ураженням сполучної тканини. Одним з основних діагностичних маркерів РЗ в якості первинних (скринінгових) серологічних тестів, рекомендованих міжнародним комітетом зі стандартизації методів, є антинуклеарні антитіла (антиядерні антитілаАNА, АНА, АЯА).

Антинуклеарні антитіла
 - гетерогенна група аутоантитіл, що реагують з різними компонентами ядра (нуклеїновими кислотами, гістонами, білками ядерної мембрани, компонентами сплайсосоми, рибонуклепротеїну, білками ядерець і центромер). В даний час описано понад 100 різновидів антиядерних антитіл. Визначення антинуклеарних антитіл в сироватці крові є незамінним тестом в лабораторній діагностиці основних ревматичних захворювань.


Основна мета дослідження (аналіз на АNА)
 - виключити системний червоний вовчак (СЧВ), оскільки при цьому захворюванні АNА з'являються в сироватці 95% хворих протягом 3 місяців після початку захворювання.

Також аналіз крові на ANA призначається для діагностики системних уражень сполучної тканини, а також деяких інфекційних та ендокринних захворювань. Підвищення рівня антинуклеарних антитіл характерно для наступних захворювань:
 ревматоїдний артрит,
• склеродермія,
• системний червоний вовчак,
• синдром Шегрена,
• змішане захворювання сполучної тканини,
• дерматоміозит,
• поліміозит,
• туберкульоз,
• ВІЛ-інфекція,
• легеневий фіброз,
• інсулінозалежний цукровий діабет,
• хронічний активний гепатит,
• множинний склероз,
• інші погано вивчені синдроми.

Дослідження АNА дозволяють виявити перелічені порушення на ранній стадії. Їх рекомендується здавати тим, чиї родичі страждають аутоімунними патологіями. У цій групі людей ризик захворювань підвищений. Своєчасна діагностика допоможе призначити більш ефективне лікування.


Позитивний результат скринінгових тестів вказує на наявність у хворого однієї або поєднання кількох різновидів АNА. Частота позитивної реакції на АNА серед нормальної популяції становить приблизно 2-4%.

Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить дослідження з визначення АNА в сироватці крові методом імуноферментного аналізу (ELISA).
Матеріал: венозна кров.
Код: М0110.
Термін виконання: за умови здачі матеріалу до 11:00 - результат сьогодні після 17:00.
Ціна: 229 гривень.
Фото: Depositphotos.

 

Кальпротектин та лактоферин у калі - маркери запальних захворювань шлунково-кишкового тракту

uldc-kalprotectin-laktoferinПроблема діагностики та лікування хронічних запальних захворювань кишечника, а саме неспецифічного виразкового коліту (НВК) та хвороби Крона (ХК) до теперішнього часу залишається однією з найважчих в гастроентерологічній практиці.

Наявність лактоферину та кальпротектину в зразках фекалій вказує на розвиток запального процесу шлунково-кишкового тракту (ШКТ), розвиток бактеріальної інфекції ШКТ та наявність захворювань онкологічного характеру. Підвищені концентрації спостерігаються при безперервному прийомі протизапальних нестероїдних препаратів.

Визначення фекального кальпротектину та лактоферину дає можливість швидко, відносно недорого та абсолютно безболісно, без госпіталізації отримати першу інформацію не вдаючись до рентгенологічних, ендоскопічних та морфологічних методів дослідження, які мають ряд недоліків та протипоказань.

Лабораторія УЛДЦ проводить дослідження:

Лактоферин та Кальпротектин в фекаліях (код К0507) - якісне визначення.
Кальпротектин у калі (код К0508) - кількісне визначення.
Матеріал - кал в стерильному контейнері.

Метод має високу діагностичну цінність. Лактоферин (Lf) та кальпротектин (фекальний кальпротектин, ФК) представляють собою білки-біомаркери - сполуки, концентрація яких, у разі запалення шлунково-кишкового тракту, збільшується в 10-100 разів. У калі Lf та ФК зберігається протягом декількох днів, так як білки мало піддаються дії протеолітичних ферментів. Зберігатися в стерильному контейнері кал може до 7 днів при кімнатній температурі [1]. Рівень ФК підвищується при рецидивах. Концентрація кальпротектину у новонароджених і дітей молодшого віку вища, ніж у дорослих. Більше інформації за посиланням.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

[1]. Roseth A.G., Fagerhol M.K., Aadland E. et al. Assessment of the neutrophil dominating protein calprotectin in feces. A methodologic study // Scand. J. Gastroenterol. - 1992. - № 27. - P. 793-798.

ПЛР діагностика кліщового бореліозу. Аналіз кліща на бореліоз

uldc-borrelioz-pcrЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить дослідження з визначення in vitro фрагментів ДНК Borrelia burgdorferi – збудника бореліозу – в зразках плазми крові людини та іксодових кліщах (аналіз кліща на бореліозметодом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Особливості транспортування кліща до лабораторії (аналіз кліща на бореліоз)

Живий кліщ транспортується у чистому контейнері (посуді) протягом 48 годин при температурі від 2 до 8°С. Важливо не допустити висихання кліща: для цього в контейнер варто покласти шматочок вологої серветки (тканини) попередньо змоченої водою.

Інформація про дослідження

Діагностика хвороби Лайма методом ПРЦ – швидкий та надійний спосіб діагностики: чутливість аналізу складає 2000 копій/мл ДНК Borrelia burgdorferi на 1,0 мл зразка.

Код дослідження: И0204.
Матеріал: плазма крові людини.
Строк виконання – 2 робочих дня.
Вартість – 305 грн.

Код дослідження: И0204-1.
Матеріал: іксодовий кліщ.
Строк виконання – 2 робочих дня.
Вартість – 395 грн.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ.

Колектив лабораторії УЛДЦ вітає з Днем медичного працівника!

Шановні медичні працівники, дорогі колеги! Колектив лабораторії УЛДЦ сердечно вітає Вас з наступаючим професійним святом - Днем медичного працівника!

Висловлюємо щиру вдячність за нелегку працю! Цілющим стає кожне Ваше добре слово, людська підтримка і розуміння, які так необхідні пацієнтові, його рідним і близьким. Дякуємо за довіру Українському лікувально-діагностичному центру!

Бажаємо Вам і Вашим сім'ям міцного здоров'я, щастя і здійснення бажань. Ви тихо, непомітно, рятуєте тисячі життів і повірте, на небесах, Вас давно записали в число найкращих людей!

Квіт добра в медицні не згас,
Лиходії його не осквернять,
Віддаємо Вам шану і честь,
Хто обрав у житті милосердя!

zdorovye-detei 

З найкращими побажаннями, колектив ТОВ "Український лікувально-діагностичний центр".

Генетика метаболізму фолатів (фолатний цикл) в лабораторії УЛДЦ

Фолатний цикл – це каскадний процес, що контролюється ферментами (MTHFR, MTRR, MTR). Ключовим етапом фолатного циклу є синтез метіоніну та гомоцистеїну в результаті відновлення фолатів.

Фолати – це речовини-учасники багатьох життєво важливих процесів в організмі людини (стимуляція процесу утворення еритроцитів, участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, пуринів, вітамінів). Під час вагітності фолати захищають плід від впливу руйнівних тератогенних факторів, сприяють нормальному дозріванню та функціонуванню плаценти, та інше.

Порушення процесу фолатного циклу призводить до накопичення гомоцистеїну в плазмі крові. Гомоцистеїн проявляє виражену токсичну, атерогенну та тромбофілічну дію.

Якщо завчасно виявити генетичні порушення (мутації генів) ферментів фолатного циклу, можна попередити:

 • ускладнення вагітності;
 • дефекти розвитку плоду;
 • пренатальну смерть плоду;
 • ектопію кришталика;
 • розвиток серцево-судинних захворювань;
 • розвиток онкологічних захворювань;
 • розвиток остеопорозу.

Лабораторія УЛДЦ проводить дослідження "Генетика метаболізму фолатів (фолатний цикл)" методом ПЛР (PCR):

 • MTRR: 66 A>G - метіонін-синтаза-редуктаза;
 • MTR: 2756 A>G - метіонін-синтаза;
 • MTHFR: 1298 A>C - метилентетрагідрофолат-редуктаза;
 • MTHFR: 677 С>Т - метилентетрагідрофолат-редуктаза.

Код дослідження - Н0108.
Ціна - 399 грн.
Строк виконання - 2 робочих дня.

З повагою, Ваша лабораторія УЛДЦ

folatniy-cikl

 
 

Статьи:

Хвороба Лайма у дитячому віці: погляд на проблему та клінічний випадок

boreliozСистемний кліщовий бореліоз більше відомий як хвороба Лайма (ХЛ, Лайм-бореліоз, Lyme disease (LD); А 69.2 за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду). Також він носить такі назви: кліщовий менінгополіневрит, хронічна мігруюча еритема, еритемний спірохетоз, синдром Баннварта.

Детальніше...
 

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...