+38 (044) 492 34 84

в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

Поштова адреса:

оф. 6, буд 6-Д, вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 
cert
Ви тутГоловна>Новини>Новини

Вірус герпесу людини 6 типу (ВГЛ-6): лабораторна діагностика

HHV-6-uldcГерпесвирус 6 типу (Human herpesvirus 6, HHV-6) сьогодні розглядають як серйозний патоген, який стає причиною ряду тяжких захворювань людини. Варто відзначити широку розповсюдженність HHV-6, можливість існування інфекції у різних формах (для лабораторної діагностики труднощі представляють персистуючий тип інфекції та латентний тип), а також різноманітність захворювань, причиною яких може стати вірус герпесу 6 типу: енцефаліт, інфекційний мононуклеоз, розсіяний склероз та ін. Вірус ще добре не вивчений.

Відомо, що інфікування найчастіше відбувається в ранньому віці (як правило, в перші роки життя дитини), тому близько 95% дорослих вже мають антитіла до вірусу. Проникнувши одного разу в організм людини, вірус перебуває (зберігається) в ньому тривалий час, і рано чи пізно існує ймовірність активації вірусу під впливом різних факторів. По данным дослідження [2, 3], у 20-40% випадків появу судом у дітей зв'язують з присутністю вірусу в організмі дитини.

Лабораторія УЛДЦ має можливість проведення наступних аналізів на виявлення HHV-6 в досліджуваному матеріалі:
код И1215. Герпесвірус 6 типу: DNA HHV-6 (якісний). Вартість - 245 грн.;
код И1215-1. Герпесвірус 6 типу: DNA HHV-6 (кількісний). Вартість - 259 грн.;
код И1216. Герпесвірус 6 типу: Аb (IgМ + IgG) HHV-6. Вартість - 1385 грн.;
код И1217. Герпесвірус 6 типу: Аb ІgG HHV-6. Вартість - 155 грн.

Уточніть за тел. (044) 492-34-83, який біологічний матеріал приймається для визначення HHV-6 в залежності від коду дослідження: кров, слина, моча, ліквор, мазок зі слизової оболонки носоглотки.

[1]. Principles and practice of pediatric infectious diseases edited by Sarah S. Long, Larry K. Pickering, Charles G. Prober Churchill Livingstone Inc. 1997, p. 1821.
[2]. Мurakami K. A study of the relationship between initial febrile seizures and human herpes virus 6, 7 infections // No To Hattatsu. 2004; 36 (3): 248–252.
[3]. Ward K. N., Andrews N. J., Verity C. M. et al. Human herpesvirus-6 and 7 each cause significant neurological morbidity in Britain and Ireland // Arch. Dis. Child. 2005; 90 (6): 619–623.

Вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи в УЛДЦ

prioriksКомбінована вакцина ПРІОРИКС проти кору, паротиту та краснухи (КПК) виробництва Бельгія (GlaxoSmithKline Biologicals s.a.) в Українському лікувально-діагностичному центрі. 

Вартість вакцини – 435 гривень.
Консультація лікаря перед вакцинацією, індивідуальний календар щеплень та ведення документації – 150 гривень.
Довідки за телефоном +38(044)492-34-80 та +38(095)623-43-33 (зворотній зв’язок).

Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить дослідження на визначення антитіл класу IgM та IgG до вірусу кору (Measles virus) в сироватці крові методом імуноферментного аналізу (ELISA). Антитіла можна визначати вперше з моменту появи висипів на шкірі хворого.

Ab IgG Measles virus: кількісне визначення антитіл класу IgG до вірусу кору
Код И1901
Матеріал - сироватка.
Строк виконання - 1 робочий день.
Вартість - 195 гривень.

Ab IgM Measles virus: якісне визначення антитіл класу IgM до вірусу кору
Код И1902
Матеріал - сироватка.
Строк виконання - 7 робочих днів.
Вартість - 339 гривень.

З повагою, колектив Українського лікувально-діагностичного центру.

Д-димер - тест для ранньої діагностики тромбоутворення. Моніторинг системи згортання крові в лабораторії УЛДЦ

serdceД-димер - діагностичний маркер наявності патологічних станів системи гемостазу, які супроводжуються внутрішньосудинним відкладенням фібрину. Фібрин - основа тромбу. Кінцевий продукт розпаду фібрину - Д-димер. Отже, плазма не має містити D-димери у вимірювальній кількості, що свідчитиме про вітсутність патологічних станів системи гемостазу.

Основна область використання - виключення тромбозу глибоких вен (якщо результат тесту негативний), але наявність Д-димеру в зразку крові пацієнта не є строго специфічним тестом для діагностики тромбозу (необхідні додаткові підтверджуючі дослідження).

Наявність Д-димеру в зразку крові пацієнта може свідчити про наступне:

 • тромбоз глибоких вен;
 • тромбоемболія легеневої артерії;
 • хірургічні процедури;
 • травми;
 • опіки;
 • злоякісні пухлини;
 • дисемінована внутрішньосудинна коагуляція (ДВК);
 • захворювання печінки;
 • інфекції;
 • тромболітична терапія;
 • артеріальний тромбоемболізм;
 • вагітність.

Код дослідження - А0301.
Ціна - 209 грн. Результат буде готовий на наступний робочий день.
Як підготуватися до дослідження?

Тромбоутворення (тромбоз) - стадійний процес формування згустку крові (тромбу) у просвіті судини (порожнині серця), що призводить до порушення функціїї кровообігу.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

Щиро вітаємо зі святами!

uldc-2018

30 грудня (субота) та 6 січня (субота) кабінети по вул. Микільсько-Слобідська 6В та Петра Запорожця 26 працюватимуть за скороченим графіком - на 1 годину меньше.

8 січня (понеділок) працюватимуть лише кабінети по вул. Микільсько-Слобідська 6В та Петра Запорожця 26 за графіком суботи.

Аналіз калу на дисбактеріоз в лабораторії УЛДЦ

disbakterioz-uldcДисбактеріоз характеризується зміною мікрофлори кишечника (порушення мікрофлори), під дією різних факторів.

Фактори, які призводять до зміни мікрофлори кишечника:

 • гострі та хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ);
 • хронічні інфекційні захворювання;
 • тривалий прийом антибіотиків;
 • неправильне харчування, неправильний режим харчування;
 • вплив на організм факторів стресу;
 • несприятлива екологічна обстановка.

При дисбактеріозі кишечника кількість «необхідних» бактерій зменшується, а кількість «хвороботворних» зростає, що призводить до формування цілого комплексу симптомів:

 • проблеми з боку ШКТ: болі та дискомфортні відчуття в області живота, здуття, запори, блювання, нудота, втрата апетиту;
 • погіршення загального самопочуття: слабкість, втрата ваги, головні болі, порушення сну, надмірне випадіння волосся, зміна кольору шкіри, сухість шкіри.

Стан мікрофлори кишечника можна оцінити, здавши аналіз калу на дисбактеріоз в лабораторії УЛДЦ. Матеріал - кал в стерильному контейнері.

Дослідження проводиться протягом 5 робочих днів на напівавтоматичному баканалізаторі Mini Api (BioMerieux, Франція), який дозволяє ідентифікувати мікроорганізми кінцевого відділу шлунково-кишкового тракту (8-12 таксонів) і визначити їх чутливість до антибіотиків.

Код Д0112. Мікробіологічне дослідження калу на дисбактеріоз без антибіотикоргами. Ціна - 265 грн.
Код Д0112-2. Мікробіологічне дослідження калу на дисбактеріоз з антибіотикоргамою. Ціна - 395 грн.

Протипоказання до проведення аналізу калу на дисбактеріоз

Тільки через 2-3 тижні після закінчення курсу антибактеріальної або антимікотичної терапії доцільно здавати аналіз калу на дисбактеріоз.

Особливості проведення аналізу калу на дисбактеріоз

Слід проконсультуватися з лікарем щодо доцільності проведення аналізу на фоні прийому конкретних лікарських препаратів та наявних захворювань. Перед підготовкою до збору біологічного матеріалу (калу), забороняється проведення клізм та прийом проносних препаратів.

З повагою, Ваша лабораторія УЛДЦ

Кальпротектин та лактоферин у калі - маркери запальних захворювань шлунково-кишкового тракту

uldc-kalprotectin-laktoferinПроблема діагностики та лікування хронічних запальних захворювань кишечника, а саме неспецифічного виразкового коліту (НВК) та хвороби Крона (ХК) до теперішнього часу залишається однією з найважчих в гастроентерологічній практиці.

Наявність лактоферину та кальпротектину в зразках фекалій вказує на розвиток запального процесу шлунково-кишкового тракту (ШКТ), розвиток бактеріальної інфекції ШКТ та наявність захворювань онкологічного характеру. Підвищені концентрації спостерігаються при безперервному прийомі протизапальних нестероїдних препаратів.

Визначення фекального кальпротектину та лактоферину дає можливість швидко, відносно недорого та абсолютно безболісно, без госпіталізації отримати першу інформацію не вдаючись до рентгенологічних, ендоскопічних та морфологічних методів дослідження, які мають ряд недоліків та протипоказань.

Лабораторія УЛДЦ проводить дослідження:

Лактоферин та Кальпротектин в фекаліях (код К0507) - якісне визначення.
Кальпротектин у калі (код К0508) - кількісне визначення.
Матеріал - кал в стерильному контейнері.

Метод має високу діагностичну цінність. Лактоферин (Lf) та кальпротектин (фекальний кальпротектин, ФК) представляють собою білки-біомаркери - сполуки, концентрація яких, у разі запалення шлунково-кишкового тракту, збільшується в 10-100 разів. У калі Lf та ФК зберігається протягом декількох днів, так як білки мало піддаються дії протеолітичних ферментів. Зберігатися в стерильному контейнері кал може до 7 днів при кімнатній температурі [1]. Рівень ФК підвищується при рецидивах. Концентрація кальпротектину у новонароджених і дітей молодшого віку вища, ніж у дорослих. Більше інформації за посиланням.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

[1]. Roseth A.G., Fagerhol M.K., Aadland E. et al. Assessment of the neutrophil dominating protein calprotectin in feces. A methodologic study // Scand. J. Gastroenterol. - 1992. - № 27. - P. 793-798.

Кольпоцитограма («гормональне дзеркало») для оцінки гормонального фону жінки в лабораторії УЛДЦ

uldc-kolpocitogrammaЖіночі статеві гормони, які продукують яєчники, обумовлюють циклічну зміну епітелію (вагінальні цикли) слизової оболонки піхви: в залежності від фази менструального циклу в мазку визначаються клітини епітелію з різним ступенем дозрівання (поверхневі клітини епітелію, парабазальні та проміжні). Мазок фарбується та проводиться підрахунок клітин, після чого виводяться відповідні індекси (показники кількісної оцінки мазка) та визначається тип мазка (показник якісної оцінки).

Дослідження кольпоцитограма проводять:

 • при нормальному менструальному циклі;
 • при клімактеричному періоді;
 • при менопаузі;
 • в дитячому віці;
 • при ановуляторному менструальному циклі;
 • при вагітності.

Для чого проводять гормональне кольпоцітологічне дослідження?

 • оцінка функції яєчників;
 • діагностика гормональних порушень;
 • з'ясування причин збою менструального циклу, переривання вагітності та безпліддя;
 • діагностика можливої загрози переривання вагітності;
 • виявлення особливостей гормонального стану передпухлинних захворювань і злоякісних утворень;
 • оцінка ефективності та можливої корекції гормональної терапії.

Лабораторія УЛДЦ проводить гормональне кольпоцітологічне дослідження протягом 1 робочого дня. Код - Е0125. Біоматеріал - матеріал слизової оболонки піхви, який вільно відходять від її стінок (не зішкріб!). Для отримання достовірного результату мазки беруться кілька разів з інтервалом в 1-3 дні.

Як підготуватися до гормонального кольпоцітологічного дослідження?

Не можна користуватися свічками, спринцюватися та проводити будь-які інші маніпуляції (УЗД діагностика) за добу перед проведенням дослідження. За три дні до проведення дослідження не жити статевим життям. На результати дослідження впливає прийом гормональних препаратів (виключення становлять випадки прийому ліків для оцінки ефективності гормональної терапії, її подальшої корекції) та застосування гормональних видів контрацепції. Взяття біоматеріалу абсолютно безболісна процедура.

Протипоказання до проведення дослідження «гормональне дзеркало»

Дослідження не проводиться при наявності маткових кровотеч, запальних процесів у піхві.

З повагою, колектив лабораторії УЛДЦ

Вакцинація від грипу 2018 з виїздом в трудові колективи

grip-2018-400Спеціалісти клініки «Центр сімейної медицини УЛДЦ» проведуть вакцинопрофілактику грипу 2018 працівників Вашої компанії вакциною «Ваксігрип» від надійного європейського виробника (Франція, Санофі Пастер).

Виїзд проводиться для організованих груп від 5 чоловік.

Ви - за телефоном (044)492-34-84 лишаєте контактну та додаткову інформацію (адреса, дата, час та кількість бажаючих осіб, форма оплати).

Ми - приїжджаємо за домовленістю, взявши з собою необхідну кількість вакцин.

Шприц-доза Ваксігрип ціна - 449 грн. Ви сплачуєте лише вартість вакцини!

Додаткова інформація за телефоном (044)492-34-84. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

P.S.: Клініка «Центр сімейної медицини УЛДЦ» має сертифікований кабінет вакцинації та співпрацює з відомими в Україні дистриб'юторами вакцин з 2005 року.

Діагностика алергії. Загальний IgE (загальний імуноглобулін Е)

zagalnij-ige-uldcЛабораторія УЛДЦ проводить дослідження з визначення сумарної кількості імуноглобулінів класу IgE в сироватці крові. Високі показники загального IgE у дітей вказують на можливу наявність паразитів в організмі, проте тест переважно застосовують для діагностики алергії атопічного характеру (сезонні алергічні риніти, астма та атопічна екзема). Атопія – вроджена схильність до надмірного продукування IgE.

Визначення рівня загального IgE у дітей має важливе прогностичне значення – дозволяє з високою ймовірністю передбачити схильність до алергічних реакцій в майбутньому (підвищені рівні загального IgE спостерігаються у 75% хворих). Для дорослих тест має менше діагностичне значення (підвищені рівні загального IgE спостерігаються лише у 50% хворих).

Загальний IgE в сироватці крові присутній в незначних кількостях. Період напіввиведення (час, за який концентрації зменшуються вдвічі) складає 2-5 діб.

Варто звернути увагу, що у 30% пацієнтів з атопічними захворюваннями рівень загального IgE перебуває у межах норми!

Для підтвердження діагнозу «алергія» лише тесту на визначення загального IgE в сироватці крові не достатньо: необхідно проаналізувати повну клінічну картину лікарем-алергологом та точно з’ясувати причини алергії (визначити специфічні IgE до відповідного алергену).

Як підготуватися до дослідження?

Дякуємо, що обираєте лабораторію УЛДЦ!

Український лікувально-діагностичний центр прийняв участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання інфекційних та паразитарних хвороб. Тропічна медицина». Конференція відбулася 19 жовтня в Українському домі за організації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України.

У роботі конференції взяли участь не лише лікарі міста Києва та області, але і спеціалісти з інших регіонів України та закордону за спеціальністю: інфекціоністи, дитячі інфекціоністи, лікарі загальної практики/сімейної медицини, завідувачі та спеціалісти науково-дослідних лабораторій, лікарі станції/відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги, терапевти, педіатри.

Дякуємо організаторам за можливість поспілкуватися з колегами/учасниками конференції! Обмін досвідом важливий для досягнення спільної поставленої мети - вивести українську медицину на високий європейський рівень.

Фото у Facebook.

Бажаємо нових творчих здобутків! З повагою, колектив Українського лікувально-діагностичного центру

uldc-konferencia

 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Роль біомаркерів у діагностиці хронічних запальних захворювань кишечника

1Хронічні запальні захворювання кишечника (ХЗЗК), а саме неспецифічний виразковий коліт (НВК) та хвороба Крона (ХК), привертають увагу як лікарів, так і науковців у всьому світі. Ключові слова: виразковий коліт; хвороба Крона; фекальний кальпротектин; лактоферин; лізоцим; еластаза; мієлопероксидаза; α1-антитрипсин.

Детальніше...