Антистрептолізин-О – маркер стрептококової інфекції в організмі

+38 (044) 492 34 84

в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

Поштова адреса:

оф. 6, буд 6-Д, вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 
Ви тутГоловна>Новини>Антистрептолізин-О – маркер стрептококової інфекції в організмі

Антистрептолізин-О – маркер стрептококової інфекції в організмі

uldc-bolit-gorloСтрептококова інфекція – інфекція спричинена стрептококами – бактеріями овальної або круглої форми, які утворюють пари або ланцюжки.

Стрептококи ділять на групи: 21 група, кожна позначається літерою алфавіту від А до U. Стрептококи групи А (піогенний стрептокок, бета гемолітичний стрептокок) уражують органи дихальної системи, шкіру та органи слуху, групи В – сечостатеву систему, стрептококи групи F – причина тяжких запальних процесів ротової порожнини та дихальних шляхів.

Стрептококи продукують різноманітні ферменти (сприяють розповсюдженню бактерій в тканинах організму людини) та токсини: стрептокінази А та B, стрептолізини O та S та ін., які отруюють організм людини. Токсини – причина високої температури тіла, блювоти, головних болів та запаморочення. Часто стрептококова інфекція супроводжується розвитком алергічного синдрому, який призводить до пошкоджень тканин суглобів, серця та нирок. Стрептококова інфекція спричинює розвиток ревматизму в результаті ускладнень захворювання.

Стрептококи стійкі до дії низьких температур, висушування. Можуть місяцями залишатися на предметах. Знищити стрептокок можливо дією дезінфікуючих засобів, нагріванням до температури 56°С протягом 30 хв. Стрептокок групи А можна знищити антибіотиком (пеніциліном).

Антистрептолізин-О (АСЛ-О) – маркер стрептококової інфекції – специфічний білок, який виробляється в організмі у відповідь на контакт зі стрептолізином. Рівень АСЛ-О зростає вже через тиждень після інфікування. Пік концентрацій припадає на 3-5 тиждень захворювання, та починає знижуватися через 6-12 місяців. Стрімке зростання та тривале зберігання концентрацій АСЛ-О збільшує ймовірність розвитку ускладнень (ревматизму).

Однократне дослідження не зовсім інформативне. Варто проводити серію досліджень з інтервалом в 1 тиждень, для того щоб оцінити динаміку захворювання, в цьому і полягає діагностична на прогностична цінність дослідження.

Визначення титрів АСЛ-О дозволяє проводити диференціальну діагностику ревматизму та ревматоїдного артриту (титри значно менші ніж при ревматизмі). Титр АСЛ-О також може бути підвищеним у носіїв стрептококової інфекції.

Референтні значення: 0-14 років – менше 150 Од/мл, 14-100 років – менше 200 Од/мл.

Підвищені титри: 1. Ревматизм. 2. Рожа. 3. Скарлатина. 4. Стрептококові інфекції (ангіна, отит, тонзиліт). 5. Гострий дифузний гломерулонефрит.

 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Роль біомаркерів у діагностиці хронічних запальних захворювань кишечника

1Хронічні запальні захворювання кишечника (ХЗЗК), а саме неспецифічний виразковий коліт (НВК) та хвороба Крона (ХК), привертають увагу як лікарів, так і науковців у всьому світі. Ключові слова: виразковий коліт; хвороба Крона; фекальний кальпротектин; лактоферин; лізоцим; еластаза; мієлопероксидаза; α1-антитрипсин.

Детальніше...