+38 (044) 492 34 84

в будні з 8:00 до 19:00 | E-mail: lab@uldc.com.ua

Поштова адреса:

оф. 6, буд 6-Д, вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ, Україна, 02002

УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ


 

 
Facebook
Google
 
cert
Ви тутГоловна>Новини>Антистрептолізин-О – маркер стрептококової інфекції в організмі

Антистрептолізин-О – маркер стрептококової інфекції в організмі

uldc-bolit-gorloСтрептококова інфекція – інфекція спричинена стрептококами – бактеріями овальної або круглої форми, які утворюють пари або ланцюжки.

Стрептококи ділять на групи: 21 група, кожна позначається літерою алфавіту від А до U. Стрептококи групи А (піогенний стрептокок, бета гемолітичний стрептокок) уражують органи дихальної системи, шкіру та органи слуху, групи В – сечостатеву систему, стрептококи групи F – причина тяжких запальних процесів ротової порожнини та дихальних шляхів.

Стрептококи продукують різноманітні ферменти (сприяють розповсюдженню бактерій в тканинах організму людини) та токсини: стрептокінази А та B, стрептолізини O та S та ін., які отруюють організм людини. Токсини – причина високої температури тіла, блювоти, головних болів та запаморочення. Часто стрептококова інфекція супроводжується розвитком алергічного синдрому, який призводить до пошкоджень тканин суглобів, серця та нирок. Стрептококова інфекція спричинює розвиток ревматизму в результаті ускладнень захворювання.

Стрептококи стійкі до дії низьких температур, висушування. Можуть місяцями залишатися на предметах. Знищити стрептокок можливо дією дезінфікуючих засобів, нагріванням до температури 56°С протягом 30 хв. Стрептокок групи А можна знищити антибіотиком (пеніциліном).

Антистрептолізин-О (АСЛ-О) – маркер стрептококової інфекції – специфічний білок, який виробляється в організмі у відповідь на контакт зі стрептолізином. Рівень АСЛ-О зростає вже через тиждень після інфікування. Пік концентрацій припадає на 3-5 тиждень захворювання, та починає знижуватися через 6-12 місяців. Стрімке зростання та тривале зберігання концентрацій АСЛ-О збільшує ймовірність розвитку ускладнень (ревматизму).

Однократне дослідження не зовсім інформативне. Варто проводити серію досліджень з інтервалом в 1 тиждень, для того щоб оцінити динаміку захворювання, в цьому і полягає діагностична на прогностична цінність дослідження.

Визначення титрів АСЛ-О дозволяє проводити диференціальну діагностику ревматизму та ревматоїдного артриту (титри значно менші ніж при ревматизмі). Титр АСЛ-О також може бути підвищеним у носіїв стрептококової інфекції.

Референтні значення: 0-14 років – менше 150 Од/мл, 14-100 років – менше 200 Од/мл.

Підвищені титри: 1. Ревматизм. 2. Рожа. 3. Скарлатина. 4. Стрептококові інфекції (ангіна, отит, тонзиліт). 5. Гострий дифузний гломерулонефрит.

 
 

Статьи:

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

anemiaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...
 

Діагностика алергії. Алергени, визначення специфічного IgE.

polin22Щоб зрозуміти, що є причиною алергічної реакції, до якого саме алергену в організмі підвищена чутливість, достатньо визначити вміст відповідного специфічного IgE в крові. Лабораторія УЛДЦ пропонує 88 найпоширеніших алергенів.

Детальніше...