Адміністрація: 6-Д, вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ Call-центр: пн–пт 8:00–17:00 +38 (044) 492-34-84

Останнє оновлення: 2024-06-25 09:59

Альфа-фетопротеїн (АФП, alfa-Fetoprotein, AFP)

Коротке пояснення
Один з маркерів допологової діагностики (потрійний тест)
Гепатоцелюлярний рак печінки
Діагностика пухлини яєчка - семіноми і несеміноми (ембріональної, терато- або хоріокарциноми). Визначається разом з hCG, при:
Діагностика пухлин легені
Визначення AFP не можна рекомендувати як скринінгове дослідження для діагностики онкологічних захворювань
Додаткова інформація
Глікопротеїн, який синтезується в печінці плода, шлунково-кишковому тракті і в жовточному мішку. AFP називають ще онкофетальним антигеном, оскільки цей білок в нормі синтезується тільки у плода. Найбільш високі значення AFP в плазмі у плода спостерігаються до 12-14 тижні, потім відбувається різке падіння вмісту AFP. Динаміка AFP в навколоплідних водах схожа з його динамікою в плазмі плода, але в 100 разів меншій концентрації. У крові матері підвищується значення AFP до 10-32 тижня, потім падає на рівень 24-го тижня і залишається на цьому рівні до народження дитини.
ВИСОКІ ЗНАЧЕННЯ AFP:
Фізіологічно - вагітність, багатоплідна вагітність.
Хворобливі стани плода та вроджені порушення розвитку - аненцефалія, гідроцефалія, відкрита невральна трубка (у тому числі spina bifi da), дефект передньої стінки живота (omphalocele, gastroschisis), вроджений нефроз, синдром дистресу плода, олігогідроамніон, токсемія, гіпотрофія плода, гідропс плода, синдром Tернера, Патау, Меккеля, атрезія шлунково-кишкового тракту.
Захворювання у матері - цироз печінки, гепатит, некроз печінки, спадкова тирозинемия.
Загрозливе переривання вагітності, прееклампсія, завмерла вагітність.
Пухлини е8211 - рак яєчка, пухлини товстого кишечника, лімфоми, пухлини, що походять з ембріональних тканин, пухлини нирки, підшлункової залози, печінки, легенів, щитовидної залози, жовчних шляхів і шлунка.
НИЗЬКІ ЗНАЧЕННЯ AFP:
Діабет у матері.
Велика вага матері.
Хромосомального аномалії плода (синдром Дауна, Едвардса).
Спонтанний аборт і внутрішньоутробна смерть плода (fetus mortus). Низькі значення AFP після 10 тижня вагітності вважаються прогностично несприятливими і можуть вказувати на затримку розвитку плода навіть у тому випадку, якщо hCG в нормі.
Неправильно розрахований термін вагітності.
При первинному діагнозі гепатоцелюлярної карциноми у 90-95% пацієнтів підвищені значення AFP (> 200 IU / mL). Тому використовується визначення AFP для діагностики та моніторингу лікування цих пухлин. При класифікації та визначенні стадії раку яєчка визначається одночасно з AFP також і hCG. При типі пухлини, такої як «чиста» семінома AFP не підвищений і підйом значень hCG спостерігався тільки у 16% пацієнтів. Підвищені значення AFP відзначалися у пацієнтів з діагностованим типом раку яєчка - семінома разом з метастазами раку несеміномного типу. У 90% пацієнтів з раком несеміномного типу підвищені значення як AFP, так і hCG - підвищені. Швидкість зниження пухлинного маркера - це показник ефективності лікування. Підйом значень протягом 3-18 місяців вказує на рецидив раку. Підвищені значення після оперативного лікування характеризують неповне видалення пухлини або наявність метастазів. Після орхідектомії у пацієнта з високим вмістом рецидиви виникають частіше, ніж у пацієнтів з підвищеним значенням hCG. При гепатиті і цирозі печінки значення AFP у пацієнтів зазвичай не перевищують 165 IU / mL.
Код
О0103
Метод
ELFA
Досліджуємий матеріал
Сироватка/Serum;
Примітки
Натще
Строк виконання
Наступного робочого дня
Ціна
249.00 грн
Як підготуватися до досліджень?