Адміністрація: 6-Д, вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ Call-центр: пн–пт 8:00–17:00 +38 (044) 492-34-84

Останнє оновлення: 2024-06-25 09:19

Феритин

Коротке пояснення
Діагностика залізодефіцитної анемії
Диференціальна діагностика анемій
Оцінка запасів заліза організму
Контроль проведеного лікування препаратами заліза
Спостереження за групами ризику по захворюваності на залізодефіцитну анемію (маленькі діти, вагітні, літні люди, донори, пацієнти, які перебувають на гемодіалізного лікуванні)
Ферритин, як пухлинний маркер.
Додаткова інформація
Ферритин - це депо-білок заліза. Складається з білкової оболонки (апоферитин) в всередині якої знаходиться атом заліза, молекула заліза дозволяє зберігати залізо в цій біологічній формі і в той же час захищати клітини від токсичної дії іонізованого заліза. Вміст феритину в сироватці крові зявляється з клітин кісткового мозку, селезінки і печінки, а також має прямий кількісний зв'язок з розташованими в цих органах основними запасами заліза організму. Визначення феритину вважається кращим тестом для діагностики залізодефіцитної анемії, позитивний прогностичний результат якого 95%. Нестача заліза і спустошення депо заліза - єдина досі відома причина падіння концентрації заліза в сироватці крові. Тому визначенням феритину можна діагностувати дефіцит заліза вже в ранній стадії і запобігти формуванню залізодефіцитної анемії. Якщо причиною дефіциту заліза не була анемія, то депо заліза заповнене і концентрація феритину в сироватці крові в нормі. При інтерпретації отриманого результату аналізу на ферритин, необхідно враховувати також інші чинники, які могли вплинути на запаси заліза в організмі. Ними є - природні добові коливання кількості заліза, менструальний цикл, вагітність, пероральні гормональні комбіновані контрацептиви, препарати заліза.
НИЗЬКІ ЗНАЧЕННЯ ФЕРИТИНУ:
Дефіцит заліза
Залізодефіцитна анемія > Хронічна крововтрата > Недостатній вміст заліза в їжі - одноманітне харчування на основі коров'ячого молока, вегетаріанство (наприклад, маленькі діти) > Вагітність > Порушення всмоктування заліза > Гостра крововтрата - зниження феритину 1-2 тижні. Ферритин - це білок гострої стадії, концентрація якого незалежно від стану запасів заліза може збільшуватися при запаленнях, захворюваннях печінки, пухлинах. Це ускладнює діагностування дефіциту заліза у пацієнтів з хронічним захворюванням - у них кількість феритину може бути в межах референтного інтервалу або бути збільшеною навіть при нестачі заліза. При розшифровці результатів аналізу на ферритин корисно пам'ятати про такі аспекти:
Не у всіх випадках для з'ясування дефіциту заліза оптимально підходить традиційне порогове значення феритину (10-12 ng / mL).
У анемічного хворого із запаленням слід враховувати високе граничне значення феритину - до 70 ng / mL. Також рекомендується оцінити ступінь насиченості сироватки крові трансферрином.
Значення феритину до 100 ng / mL зазвичай виключають можливість залізодефіцитної анемії.
ВИСОКІ ЗНАЧЕННЯ ФЕРИТИНУ:
Інфекції, пухлини, лейкемії, лімфоми, сидеробластична анемія
Пошкодження паренхіми печінки
Ідіопатичний гемохроматоз
Пацієнти на гемодіалізі.
Код
Б0414
Метод
іхл
Досліджуємий матеріал
Сироватка/Serum;
Строк виконання
Наступного робочого дня
Ціна
249.00 грн
Як підготуватися до досліджень?