Адміністрація: 6-Д, вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ Call-центр: пн–пт 8:00–17:00 +38 (044) 492-34-84

Останнє оновлення: 2024-06-25 09:12

Магній (Mg)

Коротке пояснення
Неясні м'язові слабкості, тетанічні стани
Контроль за хворими, які знаходяться на інфузійному лікуванні та парентеральному харчуванні.
Додаткова інформація
В організмі дорослої людини міститься приблизно 25 г магнію. Магній - інтрацелюлярний катіон, 55% якого міститься в кістковій тканині, 20% у м'язах, 19% в інших тканинах і 1% в екстрацелюлярній рідині. У крові приблизно 55% магнію у вигляді вільних іонів, 30% зв’язано з білком, 15% - у вигляді комплексних сполук з фосфатами, цитратами та іншими аніонами. Магній в якості кофактора бере участь в активації багатьох ензимів, обміні вуглеводів, біосинтезі білка, забезпеченні контрактильної функції м'язів, розвитку кісткової тканини, нейромускулярного проведення збудження. Організм отримує магній з їжі. Виділення через нирки є головним регуляторним механізмом рівноваги магнію в організмі. Дефіцит магнію виникає у разі, якщо виникли порушення його засвоєння або якщо втрата магнію шляхом виділення через нирки збільшилася. ВИСОКІ ЗНАЧЕННЯ МАГНІЮ:
Ниркова недостатність (супутній ацидоз збільшує вихід магнію з клітин в екстрацелюлярний простір). НИЗЬКІ ЗНАЧЕННЯ МАГНІЮ:
Зменшений приплив: діарея, блювання, проносні, синдром мальабсорбції, голодування
Збільшена втрата через нирки, тривале лікування діуретиками, пошкодження ниркових канальців, гіперальдостеронізм, гіперпаратиреоїдизм
Цироз печінки
Гіпомагнезіємія разом з гіпокаліємією сприяє збільшенню чутливості до препаратів дигіталісу.
Код
Б0806
Досліджуємий матеріал
Сироватка/Serum;
Примітки
Натще
Строк виконання
У день приймання
Ціна
129.00 грн
Як підготуватися до досліджень?