Адміністрація: 6-Д, вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ Call-центр: пн–пт 8:00–17:00 +38 (044) 492-34-84

Останнє оновлення: 2024-06-25 09:15

Пренатальний скринінг трисомії І триместра вагітності (PRISCA 1): Асоційований з вагітністю протеїн-А плазми (ПАПП-А), -Хоріонічний гонадотропін людини (-ХГЛ)

Коротке пояснення
PRISCA (Prenatal Risk Calculation) - спеціальна комп'ютерна програма, яка дозволяє індивідуально вже на ранніх термінах вагітності оцінити ймовірність розвитку хромосомних аномалій (трисомії 21 (синдром Дауна), трисомії 18 (синдром Едвардса), наявності дефекту нервової трубки). Біохімічний скринінг проводиться у першому – PRISCA 1 (10–13 тиждень) та в другому – PRISCA 2 (14–19 тиждень) триместрах вагітності і має свої особливості.
Додаткова інформація
PRISCA 1 (подвійний тест) – пренатальний скринінг трисомії І триместру вагітності – оцінює вміст двох плацентарних білків (сироваткових маркерів): вільної -субодиниці хоріонічного гонадотропіну людини (вільний -ХГЛ, Human Chorionic gonadotropin) та асоційованого з вагітністю протеїну-А плазми (ПАПП-А, Pregnancy-associated Plasma Protein-А, РАРР-А). Враховуються такі дані УЗД в І триместрі: термін вагітності, куприково-тімяний розмір (КТР) або КТР + товщина комірцевого простору (ТКП). Результати лабораторних досліджень не є достатньою підставою для постановки діагнозу. Проведення пренатального скринінгу рекомендовано Наказом МОЗ України № 417 від 15.07.2011 р. з метою оцінки ризику хромосомних аномалій плоду. Згідно з даними ВОЗ, вроджені патології новонароджених не мають тенденції до зниження, а постійно знаходяться на одному і тому ж рівні – приблизно 5 %.
Код
Е0301
Метод
ELFA
Досліджуємий матеріал
Сироватка/Serum;
Примітки
У комплексі з даними УЗД: КТР (куприково-тімяний розмір) + ТКП (товщина комірцевого простору); сироватка
Строк виконання
Через 4 робочі дні
Ціна
449.00 грн
Як підготуватися до досліджень?