Адміністрація: 6-Д, вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ Call-центр: пн–пт 8:00–17:00 +38 (044) 492-34-84

Останнє оновлення: 2024-06-25 09:16

Раковоембріональний антиген (РЕА, Carcinoembryonic antigen, CEA))

Коротке пояснення
Моніторинг терапії раку прямої кишки, моніторинг пухлин шлунково-кишкового тракту, легень та молочних залоз, рання діагностика рецидивів та метастазів раку, моніторинг в групах ризику (цироз, гепатит, панкреатит).
Додаткова інформація
Раннє визначення рецидивів колоректальної аденокарциноми
Контроль за лікуванням метастазуючого раку молочної залози
Виявлення метастазів раку легенів і кісток. Карциноембріональний антиген є глікопротеїном. Хоча СЕА можна виявити на перших 6 місяцях розвитку плода в кишечнику, печінці та підшлунковій залозі, його біологічна роль у розвитку плода незясована. У невеликій кількості синтезується СЕА в слизовій оболонці товстого кишечника, легенів, селезінці, печінці дорослої людини. Збільшення вмісту СЕА в крові може відзначатися при ракових формах захворювання різної локалізації та деяких хронічних запальних процесах. Специфічність і чутливість СЕА в діагностиці пухлин досить низька. Існує кореляція між високими преоперативними значеннями СЕА і підвищеним ризиком рецидивування, а також метастазування. ВИСОКІ ЗНАЧЕННЯ CEA:
Колоректальна карцинома 80%
Цироз печінки 30%
Карцинома підшлункової залози 60%
Гемодіаліз 30%
Карцинома молочної залози 40%
Поліпоз кишківника 15%
Карцинома легені 45%
Гепатит 15%
Карцинома жовчних шляхів 50%
Легеневі захворювання 15%
Карцинома шлунка 50%
Гемороїди 12%
Карцинома стравоходу 40%
Панкреатит 10%
Карцинома матки 35%
Захворювання нирок 10%
Оваріальна карцинома 25%
Виразкова хвороба 5%
Камені в жовчному міхурі 5%
При колоректальній карциномі (CRC) вміст CEA обернено пропорційно корелює з часом виникнення рецидиву, і, в той же час, залежить від стадії, структури та ступеня диференціювання пухлини. Низько диференційована пухлина може продукувати менше СЕА, хоча є більш злоякісною, ніж колоректальний рак середнього і високого ступеня диференціювання. Під час преоперативного опромінення високе значення СЕА без тенденції до зниження показує, що пухлина знаходиться поза полем опромінення. Також постійно високий вміст СЕА під час преоперативного курсу хіміотерапіі є поганою прогностичною ознакою. Концентрація СЕА в сироватці може збільшуватися вже за 4-6 місяців до клінічного прояву рецидивів. Для післяопераційного спостереження рекомендується вимірювати СЕА протягом перших трьох років кожен місяць і наступні два роки з тримісячним інтервалом. При радикальному оперативному втручанні значення СЕА знижується за 4-6 тижнів (час напіврозпаду (t. 3-11 днів). В іншому випадку це може бути ознакою нерадикально проведеної операції, швидкого рецидиву пухлини або метастазування.
Код
О0127
Досліджуємий матеріал
Сироватка/Serum;
Примітки
Натще
Строк виконання
Через 3 робочі дні
Ціна
259.00 грн
Як підготуватися до досліджень?