Адміністрація: 6-Д, вул. Микільсько-Слобідська, м. Київ Call-центр: пн–пт 8:00–17:00 +38 (044) 492-34-84

Останнє оновлення: 2024-05-24 09:43

С-Реактивний білок (CRP), напівкількісний

Коротке пояснення
Підозра на бактеріальну інфекцію і відстеження ефекту лікування при бактеріальних інфекціях.
Диференціальна діагностика бактеріальних і вірусних запальних станів
Оцінка кардіоваскулярного ризику.
Додаткова інформація
C-реактивний білок синтезується в печінці, це так званий, білок гострої фази. У здорових людей присутній в сироватці крові в дуже малій кількості. Вміст CRP в крові зростає при запальному процесі дуже швидко (за 6-8 годин) і підйом може перевищувати референтне значення в 1000 разів. При зворотному розвитку причини зниження CRP в крові також відбувається дуже швидко. Роль CRP у запальному процесі полягає у зв'язуванні бактерій з клітинною мембраною в процесі опсонізації, а також участь у каскаді комплементу і активуванні Т-лімфоцитів. Високі значення CRP:
Концентрація CRP значно збільшена при бактеріальній інфекції і незначно збільшена або без змін при вірусних інфекціях. Значення CRP знаходяться в кореляції з активністю запального процесу та зменшуються при зворотному розвитку хвороби.
Концентрація CRP може бути підвищена при хворобах, що супроводжуються розпадом клітин і некрозом тканини: злоякісні пухлини, хронічні запалення, операції, травма (при неускладненому перебігу 1-3 дні), в післяопераційному періоді і т. д.
При оцінці кардіоваскулярного ризику результати значення CRP слід розглядати в комбінації з ліпідами сироватки. CRP не підходить для оцінки кардіооваскулярного ризику при наявності гострих або хронічних інфекцій (наприклад при артритах).
Код
Б1107
Досліджуємий матеріал
Сироватка/Serum;
Примітки
Натще
Строк виконання
У день приймання
Ціна
109.00 грн
Як підготуватися до досліджень?