Лабораторія УЛДЦ проводить дослідження на виявлення нуклеокапсидного антигену вірусу SARS-CoV-2 (COVID-19) та антигенів вірусу грипу А та вірусу грипу В у зразках зі слизової носоглотки людини. Даний аналіз є якісним експрес-аналізом: вказує на відсутність або наявність відповідних вірусів у слизових оболонках верхніх дихальних шляхів людини.
Грип чи COVID-19: диференціальна діагностика респіраторних захворювань у лабораторії УЛДЦ
Код – И1318.
Назва – Коронавірус, Грип А та В: SARS-CoV-2 (COVID-19) Ag; Influenza virus A and B Ag (експрес-тест, антиген-тест, швидкий тест).
Метод – імунохроматографічний.
Матеріал – мазок (зішкріб) із слизової носоглотки.
Строк виконання – 15-30 хвилин.
Ціна – 449 грн.
Пройти швидке тестування можливо у всіх кабінетах лабораторії УЛДЦ.
Важливо! Даний вид тестування є оцінювальним і має використовуватися у поєднанні з іншими видами діагностики. Діагностична чутливість тесту складає 90,39%, а діагностична специфічність 100%.
ГРВІ, коронавірусна інфекція та грип: що спільного та відмінного між ними
ГРВІ – гострі респіраторно вірусні інфекції, для яких є характерним ураження слизової дихальних шляхів та загальна інтоксикація організму. Збудниками ГРВІ є різні групи вірусів (віруси грипу, коронавіруси, віруси парагрипу, ентеровіруси, респіраторно-синцитіальні віруси тощо). Джерело інфекції – хворий, який має ознаки респіраторного захворювання (підвищення температури, кашель, головний біль, загальна слабкість, нежить, зниження апетиту тощо), або ж не має симптомів (є носієм вірусу). Шлях передачі інфекції – повітряно-краплинний, фекально-оральний.
Відповідно, і грип, і коронавірусна інфекція належить до групи вірусних респіраторних захворювань: збудником коронавірусної інфекції є вірус SARS-CoV-2, а збудниками грипу є віруси грипу А та В (Influenza virus A та Influenza virus B).
- Для грипу інкубаційний період триває від 1 до 7 діб (3 доби у середньому), для коронавірусу – від 2 до 14 діб (5 діб у середньому).
- Діти вірусом грипу інфікуються частіше, ніж вірусом SARS-CoV-2.
- Смертність від COVID-19 є вищою за смертність від грипу. Приблизні дані вказують, що від ковіду помирає 3-4% інфікованих, а від грипу 0,1%.
- І від COVID-19 і від грипу є вакцини!
Поширені симптоми COVID-19
- >90% випадків – лихоманка;
- >76% випадків – сухий кашель;
- >53% випадків – задишка на 5-6 добу захворювання (спочатку при фізичному навантаженні, а потім і у стані спокою);
- >51% випадків – слабкість;
- >43% випадків – болі у м’язах (частіше у спині і попереку, рідше у шиї та кінцівках).
Показником до госпіталізації є зниження сатурації до 92%. Характерним для COVID-19 є безсоння, дратівливість, втрата або зниження смаку та нюху, діарея (3,8% випадків). Наявні дані щодо розвитку пневмонії у пацієнтів значно відрізняються – від 73,1% до 100% випадків.
Відмінність симптомів грипу від симптомів COVID-19
- Початок захворювання грипу завжди різкий та гострий.
- Температура тіла піднімається вище 38°.
- Виражений головний біль у лобовій частині голови, очних яблуках, характерною є світлобоязнь.
- Біль у м’язах (частіше у кінцівках, рідше у попереку).
- Задишка не є характерною для грипу.
- Втрата або зниження смаку та нюху не є характерними для грипу.
- Рідко виникає безсоння та дратівливість.
- Якщо немає ускладнень, за 3-6 діб хворий одужує.
Коли варто пройти тестування на виявлення антигенів коронавірусу, грипу А та Б
Рекомендовано пройти антиген-тестування за наявності симптомів гострого респіраторного захворювання. Даний вид тестування є оцінювальним і має використовуватися у поєднанні з іншими видами діагностики.
Будьте здорові!